עשרת

עשרת הטורים הנקראים ביותר בכרובלוג ב-2019

קבלו אותם: עשרת הכואבים, המכאיבים, המרתקים והמוקלקים ביותר במצעד הכרובלוג של 2019! הטורים שהפכו לסלבס בתחרות "פוסט נולד" של בלוג זה, כשהתמקמו בראש טבלאות הטורים הנקראים ביותר השנה.

כשהם מסודרים לפי סדר הצפייה היורד, הנה הם הטורים כפי שהופיעו במדדי האתר "מאחורי הקלעים". באופן מסורתי וכמו בשנים עברו, לא נצלול לניתוחים שמנסים להבין את התוצאות ולהבין מה זה אומר על טעם הקוראים של האתר.

דבר אחד בטוח: נושא הרכיבה בשוליים שכיכב ב-"פיד" של כל אחד ואחד ברשתות החברתיות במהלך נובמבר, היה דומיננטי מאוד השנה, כשהוא מעפיל ומאפיל על כל טקסט שפורסם קודם לכן השנה. לנוחיותכם, כל כותרת מודגשת היא קישור לפוסט המקורי.

עשרת הגדולים

  1. הרכיבה בשוליים – מה מותר, מה אסור (וידאו)  אחרי ימים סוערים שכללו מחאה רכובה בנתיבי איילון עד כדי חסימתם, עלו נציגי המשטרה לשידור ב-YNET כדי להרגיע את הרוחות ולעשות סדר בדברים. כל השאלות והתשובות להן, בטור אחד. לא רק שהפוסט הזה הוא הנקרא ביותר ב-2019, אלא שהוא גם הפך לאחד מחמשת הטקסטים הנקראים ביותר בכרובלוג מאז שנולד האתר לפני 16 שנים. מרשים.
  2. אם המשטרה באמת תאכוף את החוק האוסר לרכוב בשוליים – טקסט זה, שפורסם יום אחד בלבד לפני הטור שבמקום הראשון, כלל בחובו וידאו שצולם ביום המחאה. במקום לרכוב עם האופנוע בשוליים, נכנסתי לתל אביב כשאני רוכב בין טורי המכוניות. רק כדי להבין ולהמחיש מה היה קורה אם היינו נדרשים לכך. המוטו גוצי V85TT אומנם נהנה מכידון רחב שממוקם מעל למראות הרכבים, והוא קל מאוד להיגוי גם במצבים צפופים כאלו, אבל הסכנה העולה מהסרטון, היא מוחשית וברורה.
  3. סרטון הממחיש את חשיבות בדיקת האופנוע לפני קנייה – סרטון שהעלה מוסך "הפודיום" לפייסבוק, כרך סביבו פוסט שלם העוסק בחשיבות הבדיקה לפני קנייה. צריך לקרוא ולצפות כדי להבין כמה חמור זה יכול להיות
  4.   העלמת העין של המשטרה מרכיבה בשוליים – הסוף. חשבתם שסיימנו עם נושא השוליים כאן במצעד הפיזמונים של האתר? אל דאגה, זהו האחרון. זה היה הפרסום הראשון בקרב האתרים הדו גלגליים ברשת הישראלית. ב-21.11 בשעה 09:10 בבוקר, כתבתי על האישור שנתן אליקו אלג'ם, יו"ר מועדון האופנועים, לשמועה שרצה בוואטסאפ. המשטרה אכן מתכוונת לאכוף את האיסור החוקי על הרכיבה בשוליים. זה היה הרגע בו התחיל הרעם להתגלגל.
  5. רוכב בשטח רק בסוף השבוע? כך לא תאשפז את עצמך. הטור שנכתב במיוחד ללוחמי סוף השבוע עם טיפים חשובים למניעת פציעות. היה מספיק חשוב ומספיק מעניין עד ששותף עשרות פעמים על ידי קוראי הכרובלוג בפייסבוק.
  6. על אופנוע משטרת התנועה במרדף אחרי הסלולאריים. פוסט שנכתב סביב הסרטון שהעלה תאגיד "כאן" לפייסבוק", הלהיט את הרוחות. האם השוטרים שאוכפים את האיסור על שימוש בסלולארי תוך כדי נהיגה, עושים עבודת קודש שמצילה את כולנו? או שאולי זו רק מסחטת כספים נוספת של המשטרה נגד הנהגים? הדיון היה ער מספיק כדי להזניק את הטור הזה אל תוך העשירייה המובילה של השנה.
  7. לחצות עם האופנוע לסיני. בספטמבר השנה, חצה עמוס ברעם את הגבול למצרים כשהוא חמוש בהונדה אפריקה טווין. הרעיון לפיו ניתן לצאת ברכיבה מהבית ולחצות גבולות לארצות אחרות, הוא משאלת לב של רוכבים רבים. בכתיבתו על המסע, אליו יצא עמוס לגמרי לבדו, הוא הצית הדימיון של מאות רוכבי אופנועים ישראליים. גם חלקו השני והשלישי של המסע, תדלקו את הפנטזיה.
  8. עכשיו זה רשמי: הרכיבה במתקן אדם, אסורה. אחד הטורים המבאסים ברשימה. מתקן אדם, מהאזורים הפופלאריים ביותר לרכיבת שטח במרכז הארץ, הוכרז כשמורת טבע ונסגר בפני רוכבי האנדורו הישראליים. עוד על כך, כאן.
  9. נתונים על פתיחת כרית האוויר של מארקז בתאילנד 2019 (וידאו). אפילו כשהוא מתרסק, הוא עושה זאת ברוב פאר והדר. סרטון ההתרסקות של מארק מארקז והסטטיסטיקות הנלוות לכך שפורסמו על ידי אלפינסטארס, ריתקו כשפורסמו ועדיין מעניינים מאוד לקריאה וניתוח.
  10. ביטוח חובה לדו גלגלי – הסעיף המכעיס ביותר. טור על סעיף שהביא לי את הסעיף בנושא ביטוח החובה. דרישה לא הוגנת, שנעשתה כאילו כדי להתריס ובעיקר כי הם יכולים, מעלה את תעריף ביטוח החובה לעצמאיים באופן שהופך את העלות שלו למס נוסף לכל דבר. מרתיח.

לחיי השנה הבאה!

ובאותו נושא:

עשרת הטורים הנקראים ביותר בכרובלוג ב-2018

עשרת הטורים הנקראים ביותר בכרובלוג ב-2017

שבע חוויות דו גלגליות שעשו את 2019 – סיכום שנה

השאר תגובה