שבילי קורדרוי Arm Pump

עוד פרטים לגבי: רומניה = גן עדן לאנדורו

הבטחות צריך לקיים.

להלן פוסט אינפורמטיבי לגבי עניין הרכיבה ברומניה בעבור רוכבים אחרים שמתעניינים. שימו לב שאינני דובר הפרוייקט הנ"ל, אין לי בו אינטרס כלכלי ועל כן – אני לא מתכוון לנהל דיון לגבי משך השהייה במקום, המחיר או לתת תשובות שאינני יודע את התשובה אליהן. בסוף הפוסט ניתן יהיה למצוא את פרטי החברה העוסקת בעניין ומשלחת את קבוצות הרוכבים הישראליות למקום, ואיתם תוכלו לתקשר ולהפציץ בשאלות נוספות.

מי עומד מאחורי הפרוייקט?

"מיזם אנדורו אקסטרים" הוא השם, ומאחוריו עומדים 3 רוכבים מושבעים, חלק מוכרים יותר וחלקם פחות. ג'וי בירן, המוכר לכולם כישראלי הראשון שהשתתף בבאחה 1000 בקטגורית ה-Iron Man, עומר שושני ואופיר שרעפי. שלושתם אגב, היו עימי בטיול ברומניה והיו לפרטנרים מעולים – הן לרכיבה והן ל"אווירת המילואים" ששררה בין הקבוצה במהלך השהייה ברומניה..

כמה עולה?

1500 יורו כשהכל כלול. כן, גם טיסות. המטרה ששמו לעצמם החבר'ה שהזכרתי, היא להגיע למצב בו הרוכב משלם כאן בארץ על חבילת הרכיבה ברומניה, ומאותו רגע ואילך לא מוציא שקל אחד נוסף. הכל כלול במחיר: כרטיסי הטיסה, ההובלה אל המקום (4 שעות נסיעה משדה התעופה), הלינה, האוכל (בוקר, צהריים וערב), ארבעה לילות, שלושה ימי רכיבה, האופנועים, הדלק וכן הלאה… לא זול, אבל גם אם מנסים "להכנס להם לכיס" ולעשות את התחשיב בעצמכם, מגלים שהמחיר דווקא די הוגן ואפילו נוח כשהם דואגים לכל הלוגיסטיקות שמסביב.

על איזה אופנועים רוכבים שם?

על אופנועי KTM 400EXC מהמודלים 2006-2007. עם כי, בקבוצות גדולות יותר מוצעים לרוכבים גם אופנועי 450EXC. ה-400-ים התגלו כאופנועים מעולים למשימה, לא אכזבו לרגע והיו "בול בפוני" בעבור סוג הרכיבה הזה. קל מאוד להתרגל אליהם וקל מאוד לבצע איתם כל דבר שהשטח שם מטיל בפני הרוכב. האופנועים צויידו בכל מה שנדרש כדי למנוע נזקים לכלים ומכאן לעיכובים בהתקדמות הקבוצה: מגני ראדיאטורים, מגני גחון, מגני ידיים סגורים (עם אלומיניום) והכי מגניב בעיניי: כולם היו מצויידים במוסים במקום בפנימיות כדי להמנע מתיקון פאנצ'רים בשטח. הצמיגים אגב, היו במצב כמעט חדש לגמרי. בחלק מהאופנועים הם עדיין היו עם השפיצים עליהם…

כמה קשה לרכוב שם? מה הרמה הנדרשת?
תלוי בקבוצה. המדריך, סאבין שמו, מוביל באופן מוסדר קבוצות רכיבה בהרי הקרפטים, מאז שנת  1997. הוא כל כך שולט בתוואי האיזור ומכיר אותו כל כך טוב, עד שבאירועי ה"רד בול רומנייאקס" הוא היה ממסמני וקובעי המסלול. באירוע האחרון למשל, הוא כבר סימן בעצמו 200 קילומטרים מתוך ה-400 שמרכיבים את כל ארבעת ימי המרוץ. בקיצור: הבחור יכול להוביל אתכם החל משכיות הנוף המרשימות של האזור, כיאה לתיירים המחפשים תמונות נוף והסברים על האזור (הוא דובר אנגלית ברמה טובה מאוד), וכלה במסלולים שבהם תירקו את הריאה שלכם החוצה בהתנשפויות ומאמץ בניסיון נואש לעלות עם האופנוע את אחד ממסלולי האקסטרים אנדורו שמציע האזור.

הרכיבה מתחילה ביום רכיבה אחד שסאבין מכנה: "Warm Up Day" ובמסגרתו עוברת הקבוצה תוואי רכיבה שונים ברמות שונות. המוביל מזהה את רמת הרכיבה של הקבוצה, ובהתאם לה מתאים את המסלול ביומיים שלאחר מכן.זו הסיבה שאני ממליץ לצאת עם קבוצת חברים שמוכרת לכם מרכיבה משותפת בארץ – גם קבוצות של 5 רוכבים בלבד אפשריות ובצורה כזו, כשרמת הרכיבה שלכם היא הומוגנית למדי ללא רוכבים שיתבעסו יתר על המידה מקצב איטי מדי או רוכבים איטיים שיבעסו את השאר, תוכלו למקסם (מלשון: להביא למקסימום) את ההנאה מהרכיבה שם. כמובן שמומלץ לקבוצה להביע את דעתה ולבקש מראש מסלולים קשים במיוחד, קלים במיוחד וכן הלאה.

האם צריך כושר רכיבה מלבד ידע ברכיבה?

בהחלט. אבל לא מדובר על משהו שבאמת אפשר להתוכנן אליו בארץ ברכיבות סוף השבוע ש-99 אחוזים מאיתנו עושים. תחשבו על זה: מתי בפעם האחרונה רכבתם מ-10 בבוקר עד 17:00, הלכתם לישון, ולמחרת קמתם ליום נוסף שכזה? ולמחרת – לעוד יום כה ארוך. אנחנו לא מורגלים ברכיבות ממושכות כל כך שצמודות זו לזו ונמשכות על פני 3 ימים. אבל האדרנלין, הנופים, האתגר והאקשן משכיחים את הכל. רק קחו לכם יום חופש נוסף מהעבודה כדי להרגע בבית אחרי החזרה ארצה…

האם זו גם הדרכת רכיבה?

המטרה של הרכיבה הזו היא בעיקרה טיול. עם זאת, רוכבים שרוצים, זקוקים, מעוניינים בהדרכה – היא אפשרית כמובן ונעשית באופן כמעט פרטני עם אפשרות למדריך אחד ל-2-3 מודרכים ואפילו הדרכה אישית. רק צריך להודיע על כך מראש לחברת "מיזם" כאן בארץ והיא תדאג לסידור הנדרש.

קר שם?

עונת הרכיבה אצל סאבין נמשכת בין ה-15 לאפריל ועד שלהי אוקטובר. כשאני רכבתי שם בתחילת אפריל (טרום תחילת העונה), הגענו לאחר 3 ימי גשם רצופים ולמדנו מסאבין כי השלג מהחורף, מפשיר בדרך כלל עד חודש מרץ. זה לא אומר שפסגות ההרים לא מכוסות שלג בתקופה זו, כן? עם זאת, בחודשי הקיץ הטמפרטורות יכולות להגיע עד 30 מעלות ולהזכיר את הקורה אצלנו בארץ.

מעוניינים להרשם? רוצים פרטים נוספים? צרו קשר עם חברת "מיזם":

054-8333338

office@meyzam-extreme.co.il


גילוי נאות והוגן לקוראי הבלוג: הוזמנתי לרכיבה ברומניה על ידי חברת "מיזם אנדורו אקסטרים"

Save

2 תגובות

  1. שי נדיבי+גיא אשר

    צר לנו לבטל,
    נשמח לשמוע על מועד אחר שלכם,
    שי
    054-5288870

השאר תגובה