ראשו של הרוכב עונת מרוצי ה-MotoGP רכיבת מירוצים

מה קורה בתוך ראשו של הרוכב לפני המרוץ?

מה עובר בתוך ראשו של הרוכב לפני שהוא מזנק למרוץ? אם תהיתם לפעמים מדוע  המתחרים יושבים בשקט באוהל המרוצים עם אוזניות ועוצמים עיניים, הרי שזוהי לא מדיטציה. הם פשוט "רוכבים את המסלול" בראשם.

באחת מההדרכות של פאביו פאסולה לפני כ-8 שנים בארץ, הוא סיפר על טכניקה פשוטה שרוכבי מרוצים משתמשים בה בחו"ל. כזו שנועדה להפוך את הפעולות השונות של הרוכב, זכירת המסלול, בחירת קווי התנועה ועוד – לקלה יותר.

שינון המסלול בתוך ראשו של הרוכב

השיטה הייתה בנויה על שינון חוזר ונשנה של תוואי המסלול, כולל הליכה פיזית של הרוכב לאורכו ולרוחבו של התוואי (ולא משנה באם מדובר על מסלול שטח או כביש), וכן רכיבת אימון לא מהירה לאורך התוואי מס' פעמים. בסיום, הרוכב אמור לשבת עם עצמו בשקט, ולשחזר בראשו את המסלול והפעולות השונות.

הצלחה בשחזור המסלול תיחשב באם התזמון של מלאכת השחזור בראשו של הרוכב, יהיה שווה, פחות או יותר, לזמן הקפה ממוצע שלו ברכיבה בפועל. זאת אומרת שאם יצליח לתאר את המסלול והפועולות השונות, בדיוק נמרץ לקצב שבו הן מתרחשות כשהוא רוכב על המסלול, סימן שהוא זוכר אותו היטב והרכיבה עבורו על המסלול, תהפוך לקלה יותר.

מתורגם ומדהים

הדף הרשמי בפייסבוק של אליפות העולם ב-MotoGP, העלה סרטון של הרוכב פיליפ אוטל הגרמני, מקטגורית ה-Moto3, שמתאר את שלב השחזור של מסלול סאקסנרינג. אומנם הסרטון בגרמנית, אבל הוא מתורגם ומדהים. שימו לב גם לקטעים שבו הרוכב מזכיר לעצמו להרפות שרירים ביד החיצונית לפנייה ומזכיר לעצמו בישורות שהוא פשוט צריך… לנשום.

(לינק לצפייה ביוטיוב)

ובאותו נושא

טיפ: ליצור סרטוני רכיבה במסלול עם נתונים וללא GPS במצלמה

מהו יום מסלול?

איזה ניסיון צריך לפני הרשמה ליום מסלול?

טיפ: מה למדתי בתוך 20 דקות של רכיבת מסלול ?

טיפ: מהו האופנוע המתאים ביותר לרכיבה ביום מסלול?

קורס רכיבה אישי: אחד-על-אחד במסלול

הכרובלוג בפייסבוק

השאר תגובה