טיפ: איך לסובב את האופנוע במקום על רגלית הצד?

ללמוד איך לסובב את האופנוע במקום תוך שימוש ברגלית הצד שלו, מאפשר לכם להוציא את האופנוע ממקומות צפופים במיוחד. הרעיון הוא להשתמש ברגלית כנקודה עליה יועמס משקל האופנוע, ולא על הגב שלכם.  על ידי הנפת 2 גלגלי האופנוע באוויר לסנטימטרים בודדים, תוכלו להביא לכך שכל משקל האופנוע נשען לרגע בודד על הרגלית. הדבר יאפשר לסובב אותו סביב נקודת המגע של הרגלית עם הקרקע, לצד השני ולחלץ אותו.

שימו לב: השיטה מיועדת בעיקר לאופנועי דו"ש\אדוונצ'ר, אופנועי ספורט ולכל אופנוע שיש לו רגלית קצרה יחסית וקשוחה למראה. למרות שרבים עושים זאת גם עם אופנועי שטח, צריך להזהר איתם. הרגלית הארוכה שלהם, היא בד"כ צרה ועדינה יותר ועל כן נקודת החיבור שלה לאופנוע יכולה להשבר או להתלש כשתנסו לסובב את האופנוע. זאת,  כתוצאה מהנפת כל משקל האופנוע והנחתו על הרגלית הדקיקה.

אז איך לסובב את האופנוע ?

 1. כשהאופנוע על הרגלית, עימדו משמאלו, לצד הרגלית.
 2. סובבו את הכידון שיפנה ימינה (הרחק מכם)
 3. הניחו את ידכם השמאלית על ידית הכידון הימנית (שוב, הרחוקה מכם)
 4. משכו אליכם את הידית באופן שיעמיס את משקל האופנוע על הרגלית. זה לא אמור להיות קשה מדי, אבל אם לא מצליח לכם, השענו מעט אחורה עם משקל גופכם כדי לעזור לאופנוע להעביר את המשקל לרגלית. בשלב זה, הגלגל הקדמי אמור להתרומם מעלה.
 5. מצאו נקודת אחיזה בזנב האופנוע (ידית המורכב, רגלית המורכב, סבל או מנשא ארגזי צד) והרימו את האופנוע לכיוון הגלגל הקדמי. עד לנקודת האיזון בה 2 הגלגלים באוויר.
 6. תוך שמירה על איזון בין 2 צידי האופנוע וכשכל משקלו מונח על הרגלית, התחילו לסובב את האופנוע בהליכה סביבו, כשאתם אוחזים בו והוא מסתובב עימכם. כל משקלו מונח על הרגלית המשמש כציר לסיבוב.
 7. עכשיו חזית האופנוע פונה לכיוון היציאה. רכבו לשלום!

סרטון הדגמה של Brake Magazine המבצע את סדר הפעולות הזה בדיוק, רק באנגלית:

עוד טיפים סביב עולם האופנועים? כאן

2 תגובות

 1. יובל

  זה אולי נוח ,אך באופנועים כבדים לאורך זמן, זה שוחק את הרגלית ואף עלול לשבור אותה או את האוזן המחברת אותה לשלדה.

 2. כRובי

  לא חושב שיש מישהו שהבין מזה שזו שיטה לשימוש יומיומי. מדובר על מצבים בהם ״נתקעת״ בחנייה ואת זקוק למס׳ פעמים של קדימה-אחורה כדי להחלץ

השאר תגובה