חץ לבן

חץ לבן וחץ שחור – אופנועי כביש מהוסקוורנה

חץ לבן לתוך הלב: בשבוע שעבר נעשתה פיסה קטנה של היסטוריה דו גלגלית בישראל. לראשונה הושקו 3 דגמי אופנועים חדשים מיצרנית בינלאומית, בתזמון כמעט מושלם עם ההכרזה על תחילת שיווקם בשאר העולם. למה "כמעט"? כי אחד הדגמים, הושק והוצג לפני ששאר העולם זכה לשזוף את עיניו בגרסה המוכנה לייצור… וזה גבירותיי ורבותיי, עוד לא קרה כאן.

חץ לתוך הלב

דגמי אופנועי הכביש החדשים של הוסקוורנה האוסטרית (עם השורשים הנעוצים בשבדיה), הוצגו עוד בתערוכת EICMA שנערכה במילאנו ב-2014. הוסקוורנה חשפה בתערוכה את ה-Vitapilen (חץ לבן, בשבדית). זה היה אופנוע קונספט, אב טיפוס – ראשוני לחלוטין – לבדיקת טעם הקהל, בתצורת קפה רייסר. ההשראה אומנם וותיקה, אבל הפרשנות החדשה הייתה מאוד אופנתית ומתקדמת.

עוד באותה התערוכה, לצידו של החץ הלבן, הוצג גם ה-SvartPilen 401 (חץ שחור, שוב – בשבדית) אופנוע טראקר עם צמיגי דו"ש הפעם עם ההשראה היותר ברורה, מאופנוע השטח הראשון הייעודי שייצרה הוסקוורנה בשבדיה בין השנים 1953 ל-1965 ונקרא Silverpilen – חץ הכסף. התגובות היו רועשות, העיתונאים התרגשו והרשת ממש רעדה בהתלהבות. שנתיים חלפו, ובמהלכם הוצג גם אופנוע נייקד נוסף, הפעם על בסיס מנוע ה-690 של ק.ט.מ, שנקרא בפשטות – 701.

ההשקה בישראל לעומת ההכרזה בשאר העולם

ביום שני שעבר (12.3) רק 24 שעות לפני ההשקה המתוכננת בישראל, הכריזה הוסקוורנה העולמית בהודעה לעיתונות כי במהלך החודש יגיעו למפיצים האירופאיים אופנועי ה-401 החדשים ותחל מכירתם. דגם ה-701, כך נכתב בהודעה, יגיע למפיצים לקראת סוף חודש מרץ.

ביום שלישי (ה-13.3), גילו העיתונאים הישראלים שהוזמנו לאירוע ההשקה, יחד עם שאר המבקרים באירוע שבוע האופנה הישראלי, כי כל שלושת הדגמים, שזה עתה הוכרז על תחילת שיווקם, כבר עומדים בארץ עם מחיר בשקלים. והאירוע נערך בהשתתפות מנכ"ל הוסוקורנה העולמית שהגיע ארצה שעתיים בלבד לפני האירוע כדי להשתתף בו. וזה קוראים יקרים, שילוב מעניין שלא קרה קודם לכן בשוק האופנועים הישראלי.

אסף זומר מ-Motolixious, היה מהמוזמנים לאירוע והוא הגיע מלווה בבת זוגתו וגם עם מצלמת וידאו. התוצאה? מושחזת ומעניינת כתמיד. הקליקו כאן לצפייה

ובאותו הנושא:

הוסקוורנה 401 – טור דיעה

701 ויטפילן – אופנועים הם אקזוטיקה להמונים

הוסקוורנה 701 ויטפילן: מכונת יום מסלול לפצאל?

פשוט ומתקדם: הוסקוורנה 401 ויטפילן

עננים בשמי המסלול בבקעת הירדן

 

 

השאר תגובה