רכיבה בחום

טיפ רכיבה בחום הקיץ הישראלי: בריכה וענבים קרים

רכיבה זה כיף. רכיבה בחום הקיץ, פחות. ברוב חודשי השנה רכיבה מייצגת חופש, יעילות, חיסכון, זריזות ועוד 1001 דברים טובים, רוחניים וגופניים כאחד. כאלו שעושים לכולנו טוב טוב בנפש. לא צריך לשכנע את המשוכנעים שכבר גולשים כאן. למדתם על בשרכם את יתרונות (וחלקכם, לצערי, גם את החסרונות) ברכיבה על 2 גלגלים וביניהם מנוע.

ולמרות כל הידיעות המופלאות הזו, שרק מעטים מתושבי הארץ הזו הפנימו בעוד השאר מעדיפים להיות פראיירים שתקועים בפקקים, הרי שאי אפשר להתעלם: הקיץ כאן. החודשיים היחידים בשנה בהם הארגזים על ארבע שהנוסעים בהם נראים לכודים ומפוחדים, לפתע לא נראים כמו "כלוב מתניייד" אלא יותר כמו אקוואריום על ארבעה גלגלים, ממוזג ונעים לשהייה.

רק שאין צל

מהחום הכבד והלחות הזוועתית, כל היתרונות האלו הכתובים כאן למעלה, התאדו, התפוגגו או לפחות נזלו לאורך הגב והדביקו את החולצה יחד עם המעיל.

הקיץ הזה, שמרגיש בכל שנה כאילו הוא חם יותר ומיוזע יותר, מאתגר אותנו, רוכבי האופנועים. בתחום אופנועי השטח למשל, יש לא מעט אינטיליגנטים שנקעה נפשם והם מעמידים את האופנוע לאחסנה ארוכה עד יעבור זעם. ככה זה כשבחוץ 242 מעלות בצל. רק שאין צל.

בתחום הכביש, אתה יכול למצוא את הרוכבים בסופי שבוע מגיעים לפסגות של הרים נידחים, רק כי השמועה מספרת שלפעמים יש שם רוח שמפילה את הטמפ' ב-3 מעלות. בסוף הכבישים המפותלים, כבר לא מודדים מי היה יותר מהיר. זה יותר נראה כמו תחרות חולצות רטובות. עומדים ובוחנים אחד את השני, רטובים, אדומים ואפילו צרובים קלות מ-2 הצדדים. קצת כמו סינטה.

וכשהסופ"ש חולף וצריך להגיע לעבודה, אתה נע ללא ניע על האופנוע. מנסה לייצר ולייצא  כמה שפחות אנרגיה. כמה שפחות סיבות להזיע. נעמד ברמזור לצד רוכבים אחרים שלובשים חוטיני ומשהו שנע בין גופיית בטן לגוזייה, עם קסדת חצי ללא ספוג בפנים. מיגון? אם המוח היה עובד בחום הזה, הם היו צוחקים על חשבונכם. אבל בינתיים, הם בעיקר מהמהמים  ברמזור בקול צרוד:  "איפה… השלט… של המזגן?"

ככה זה קיץ

כל החיים חפרנו לכל העולם ואחותו על יתרונות האופנוע ואיזה מטומטם זה להכנס לתוך העיר עם מכונית, לעמוד בפקקים ולהסתובב שעה עד שמוצאים חנייה במחיר מופקע. כל החיים אנחנו אוכלים לאחרים את הראש – ואז נהיה יולי.

וביולי הכל מטושטש. הוא בונה ומרים לחודש אוגוסט שיגיע אחריו וינחית עלינו את מכת המחץ. לפיכך, באוגוסט, הרוכב על אופנוע צריך להתמיד רק ב-2 דברים חשובים: בריכה וענבים קרים.

טיפ רכיבה בחום 

טיפ הרכיבה לשבועות הקרובים קובע: בכל רגע נתון מעכשיו ועד נובמבר (בערך. יש אפשרות להארכה), יש ליישם את השיר המתחרז הבא ולהפוך אותו למנטרה קבועה שתנחה את כל פועלכם ואת מעשיכם:

הרגליים שלכם, לפחות עד הברכיים ובלי נעליים או מגפיים – נמצאים בתוך בריכה או מקור מים.

ואם הן לא שם עמוק בפנים, הרי שתדאגו לכך שבווייז רשום לכם איך להגיע לאחד ושאתם כבר רוכבים בדרך לשם. וחשוב – מאוד חשוב – שיהיו שם גם ענבים קרים.

עוד כאלו שנכתבו בחיוך:

את, וגם אני בתוך ארגז

כזה עוד לא ראיתם: הונדה מוטוקומפו 50

איך כמעט זכיתי בפרס

 

4 תגובות

 1. Amos Baram

  הכל פסיכולוגיה. בקיץ לא חם לנו ובחורף לא קר לנו..

 2. כRובי

  עמוס – אתה בעניין ״מחשבה יוצרת מציאות״, אה? 😉

 3. קסד

  אה, זה קל!
  הרגליים כבר נמצאות בתוך מיים. גם המפשעה. ידיים, חזה. וראש.
  נשאר רק להדריך את הדימיון שאתה סנופלייק. משכשך בבריכה החמימה של הקטנים.

  באוגוסט התל מהביליביבי כשאתה יוצא מהמקלחת ומביט בפדחת – הטיפות מקורן לא ברור, הזיכרון בטוח שהוא זוכר שעברה שם מגבת. אם זיכרונו אינו מטעהו.

  וכמילות השיר –
  "מיליוני אופנוענים בזעת.
  ואם כבר בזעת אז שיהיה בתנועה
  שנתאוורר , שלא נימס, שלא נשתגע …"

השאר תגובה