מוטו גוצי רדיקלי: 160 כוחות סוס באופנוע עם קירור אוויר

אופנועי סדנאות נבנים בד"כ כדי לבעוט בפנים היפות של הצופים בהם. בעיטה מהסוג שמפיל להם את הלסת. לרוב, הטובים מביניהם עושים זאת באמצעות עיצוב יוצא דופן, מדוקדק ומתוקתק ופחות בזכות הביצועים. מבטים עמוקים יותר יגלו שצנרת הכבלים וצמות החשמל מוסרות לפעמים מהאופנוע בשביל להראות נקיים מפרטים שוליים וזניחים שכאלו, ולעזאזל השימושיות.

הרבה נפח, הרבה כוחות סוס

אבל לא האופנוע שבתמונה. הוווו…. לא. כאן מדובר על אחד שגם יפה וגם אופה. ועל הדרך – הוא ככל הנראה מצויד באחד המנועים הגדולים ביותר שיצאו מסדנה אירופאית, על אופנוע בעל 2 צילינדרים בלבד – 1702 סמ"ק! מן הסתם, ההספק המתקבל הוא בהתאם – 160 כוחות סוס אימתניים שמגיעים ממש למטה בסל"ד. וזה באופנוע מקורר אוויר, כן?

האופנוע נבנה בעבור תחרויות מרוצי המיאוץ (דראג) שנערכות על גבי אופנועים מסוג זה, כדוגמת ה-Glemseck101 או ה-Sultans Of Sprint שבהפקתו מעורבת גם נטשה פז.

את האופנוע בנתה סדנת Radical Guzzi שכפי שעולה משמם, מתמחים בפרויקטים המבוססים על אופנועי מוטו גוצי האיטלקית. ביקור באתרם אף יגלה שלוגו הסדנה, מעוצב ככנפי הנשר המעטרים את לוגו היצרנית הוותיקה.

מפרט טכני מכאן ומשם

האופנוע נבנה במשך שנתיים על ידי הבעלים סטפן ברונולד (Stefan Bronold) כשלבסיס משמש אחד מהאופנועים הספורטיביים האגדיים של היצרנית – הלה-מאנס 850 משנת 1974. קפה רייסר אמיתי עם שלדת Tonti האהובה על בוני אופנועים מכל העולם בשל עיצובה הקלאסי שבו שלדת הזנב הינה המשך ישיר של השלדה הראשית. קו ישר ממשולש ההיגוי הקדמי ועד קצה הזנב. השלדה עברה שינויים קלים והתאמות, אבל בגדול, היא עדיין מקורית לחלוטים כמו שיצאה מפסי היצור שליד אגם קומו.

המנוע הוא מדגם הקליפורניה 1400 שנפחו הוגדל כאמור ל-1702 סמ"ק. סעפת הפליטה נוצרה בעבודת ערגול ידנית אך מדויקת עם מינימום ריתוכים לאורכה. הבולמים מלפנים ומאחור הם מתוצרת אוהלינס, כשזוג משולשי ההיגוי וכך גם מכלולי הרגליות – נחרטו מגוש אלומיניום ב-CNC.

הזרוע האחורית הגיעה מדגם הסטלביו של מוטו גוצי והחישוקים הוחלפו לכאלו בקוטר 17 אינץ' מלפנים ומאחור. אגב – הצמיג האחורי הינו ברוחב  190 – רחב משמעותית מהמקור עמו הגיע הלה-מאנס. מערכת הבלמים נרכשה מברינגר והכידון, המכלולים שעליו, הידיות וכו' – הגיעו מ-LSL. הספידומטר מיכל הדלק, הכנפיים מלפנים ומאחור וכן חיפויי הצד נבנו בעבודת יד מאלומיניום.

מזל שיש אינטרנט

הצביעה הספק ממורטת ספק שחוקה וחלודה, נותנת את הטאצ' האסטטי המשלים. כשהסתובבתי סביבו כדי לצלמו, לא הצלחתי לצלם אפילו תמונה אחת של כולו – הוא היה מוקף כל כך הרבה סקרנים ומתעניינים, שלא ניתן היה לצלמו עבורכם במלואו. אופנוע לאופנוענים שעושה חשק של ממש לרכוב עליו. מזל שיש אינטרנט כדי למצוא תמונות נוספות שלו.

צילום: Radical Photos Kerstin
צילום: Radical Photos Kerstin

גלרית התמונות שצילמתי בתערוכת אינטרמוט השנה -2018. קלן, גרמניה, בה האופנוע אף התחרה במרוץ ראווה (למעלה)

ובאותו נושא:

הוא לא רוכב מהר, הוא טס נמוך: אופנוע הספיטפייר משווייץ

תגובה אחת

  1. hp,j

    אחלה כתבה! מעט מאוד מסקרים במדיה את מוטו גוצי, מעט מדי. אבל לא מצאתי באינטרנט את הדגם המסויים הזה של סדנת "רדיקל גוצ'י". התוכל לצרף לינק?

השאר תגובה