רוכבי אופנועי שטח תהלוכן האורן

מיומנו של מוכר אופנוע משומש

 

פוסט שחרור קיטור לאחר מכירת אופנוע משומש. התקבלה ההחלטה, אתה מוכר. לא עושה טרייד אין אלא ממש מוכר. לבנאדם בשר ודם. לישראלי – שגדל וחונך לכך שמגיע לו הכל. ואתה מפרסם, ואתה אפילו מקבל טלפונים. 1, 2, לפעמים 3 ביום. לפעמים כלום. עומר טל החליט שהוא יוצא מתחום רכיבת האנדורו, וזה נשמע ככה:

כתב: עומר טל

מר ישראלי: "אז מה יש לך לספר על הכלי?"
אני: "הכל כתוב מודעה, לא? אבל מה בכ"ז אתה רוצה לשמוע? שנת 17, דגם 18, בלה בלה בלה…"
מר ישראלי: "וכמה אתה רוצה?"
אני: "כתוב במודעה, לא?" (אני הולך למודעה, בודק שלא פספסתי משהו). בכל מקרה, אומר את המחיר. *פאוזה: בשיעור הראשון בקורס מבוא לניהול משא ומתן מלמדים אותך שמי שנותן עוגן, סביבו המו"מ יתנהל. ולכן במודעה אני רושם מחיר שברור לי שסביבו יתנהל מו"מ והמחיר הסופי יהיה נמוך יותר. עד כמה נמוך? תלוי ברמת היאוש 😊
מר ישראלי: "לההההההה…. האופנוע עבד אחי".
אני: "עבד? וואללה? ואני חשבתי שקניתי אותו כדי שינצנץ בסלון. תגיד לי אח'שלי, מה אתה מתכוון עבד? מה זה אומר? האופנוע 16 חודש על הכביש, יש לו 118 שעות – א מ י ת י ו ת!!! (יש אצלי 2 שעונים – מקורי ועוד אחד מודבק לשלדה.) אם אתה מתקשה בחישובים, זה 7.3 שעות בחודש. זה נחשב עבד?"

בא עכשיו עם מזומן

מר ישראלי: "תראה, תשמע, פלסטיקה, יש שריטות".
אני: "וואללה, יש שריטות? על אופנוע שטח?? פיי… איך לא שמתי לב. צודק, יש שריטות.. אני רץ להקיף את האופנוע בפלנלית שברכיבה הבאה לא ישרט".
מר ישראלי: "50% מחיר, אני בא עכשיו מזומן".
אני: "50% מחיר, אין לך מה לבוא. 90% מחיר אתה יכול לבוא ואני מפרק ממנו את כל המיגונים. וגם את המוסים אולי אפילו את הפילטר אויר. ומרוקן את השמן 2 פעימות!".
מר ישראלי: "אתה מתחייב בבדיקה?"
אני: "אני מתחייב שהוא עבר את כל הטיפולים במוסך ויש את כל הקבלות. מעבר לזה אני לא מתחייב על כלום! רוצה לקחת אותו לבדיקה – לך על זה, בכיף. אם אתה תתחייב בפוליגרף שלא סגרת עם המוסך שקר כלשהו שלך שהוא ממציא ריג'קטים, אני אתחייב שזה אופנוע ולא מכונית".
מר ישראלי: "טוב תעשה לי סרטון של האופנוע, אם נראה טוב אני בא".
אני: "אח שלי, יש תמונות במודעה, סע ברכה. אל תבוא".

אלו היו 60 שניות מיומנו של מוכר אופנוע משומש

חברים: בשנתיים וקצת שרכבתי גיליתי שיש פה אחלה קהילה עוזרת ותומכת, מלמדת, יוזמת. אבל כשזה מגיע למכירה – אנשים מאבדים צלם אנוש. בשביל עוד 500 שקל, הם יגידו שזה או שאתה מוריד, או שמחר תראו סרטון שלהם קופצים מול קטר בבית יהושע.

יגידו לך שהצמיג דפוק כי יש עליו אבק, שהאגזוז מחורבן כי יש בתוכו פיח ושהמנוע דפוק כי יוצא עשן מהאגזוז כשהוא עובד. והכל כדי למעוך אותך בעוד כמה שקלים.
חברה, זה בטח לא ישפיע על אף אחד פה, אבל בחיאת…. תתנהגו כמו בני אדם.

וכן, מכרתי את הכלי, במחיר סביר מבחינתי, לאחלה בחור שבטוח יהנה ממנו. אחד שלא חירטט בטלפון אלא בא (מאוחר בערב), ראה את הכלי, הניע, עשה סיבוב קצר והחליט שמתאים לו.

6 תגובות

 1. שחר

  כן באמת קטע מעצבן על הטיפוסים האלה שנתקלים בהם בקניה/מכירה. אבל הבעיה היא כשלוקחים את העניין עם הקניה/מכירה יותר מידי אישית. ככה זה בעסקאות קניה-מכירה ותתפלאו גם במדינות אחרות – יש כמעט תמיד מיקוח. אנחנו לא אמזון, המחיר הוא רק נקודת מוצא לעסקה. מיקוח בקניה נפוץ גם בארה"ב, אנגליה והרבה מקומות מערביים אחרים. שוב, לא צריך לקחת אישית את המיקוח. הבעיה היא כשאנשים לא רציניים וסתם מבלבלים בשכל – זה באמת קטע מעצבן. אנשים שמראש בכלל לא רוצים לקנות אלא סתם מגששים ומבלבלים למוכרים את השכל בשאלות של פסח. לקבל הודעה בוואצאפ (רציני כאילו? קונה בהודעה בוואצאפ? לא תתקשר אפילו לשמוע מי הבנאדם שמוכר?) עם תמונה של כסף מזומן ואיזה משפט כמו "אחי, תהיה רציני, בא עכשיו שם לך 10 אלף ביד במזומן" או דברים טיפשיים כאלה ואחרים (שכנראה גם עובדים על טיפוסים מסויימים אחרת הם לא היו כל כך נפוצים).

  (*ואגב – זה שא ברכה ולא סע ברכה.)

 2. עומר

  הבעיה היא לא במיקוח, שהוא דבר לגיטימי בהחלט, הבעיה היא בקשקשת בסגנון "האופנוע עבד" או "יש שריטות"…..
  נו בחיאת… אתם קונים אופנוע שטח.

 3. Amos Baram

  לקנות אופנוע מיבואן זו משימה קלה. לקנות או למכור מחברים למקצוע זו כבר תרבות אחרת, ולאור העובדה כי תרבות בסיסית קצת רחוקנה מאיתנו, למרות השרה המדהימה הרבוצת כעננה מעלינו, ומתגלה גם במשא ומתן מסוג זה. ואכן, אנשים די מוכנים לאבד את הדרך בתהליך ואולי בשל כך, הענף כולו כמעט מחוק ומתנהל רובו ככולו תחת שיטת טרייד אין . קצת עצוב.

 4. רמי

  פוסט קצת בכייני, לאור העובדה שחלק מהמתלוננים, בעצמם מתנהגים ככה שהם קונים יד 2. לא צריך לקחת קשה, כולה שיחת טלפון, לא מתאים, אז ביי. שיגיד תודה שבכלל מתקשרים, כי יש כלים שגם שיחה כזו לא מקבלים. זה שוק, על כל המשתמע מכך , והכל כשר לצורך העניין. אם אתה סבור שהכלי שלך שווה יותר פשוט תאמר שלא מתאים וזהו, עצם ניהול השיחה הארוכה, מביאה את הקונה לחשוב שהוא עושה דבר נכון.

 5. Vitaly

  יש אנשים שנולדו בשביל לבזבז חמצן בעולם, זו דרכו של הטבע
  העיקר לדאוג שלא יבזבזו לנו, אנשים נורמלים, את הזמן. אני מזהה ערסים כאלה בקלות ופשוט לא עונה להם אחרי שאלה מפגרת אחת שנשאלה בסגנון שתיארת..

 6. מור

  הסיבה לכך שתחום הטרייד אין משגשג, אלו המוכרים ולא הקונים.

  מי שזורם בשיחות מכירה, לוקח צד סביל, ונותן לקונה להוביל ו"לחלוב", מקבל בעיקר שיחות זבל.

  ואללה, אתה רוצה למכור? פרסמת? התקשר לקוח פוטנציאלי? אז תמכור! תתאמץ! תבין את תפקידך!
  כן, תספר לו על האופנוע למרות שכתבת במודעה, תגיד מה המחיר, שיהיה בסיס למשא ומתן.
  לך ולקונה הפוטנציאלי יש הרבה במשותף. לשניכם יש את אותו התחביב, שניכם התלבטתם האם לקנות קטם, או הוסקוורנה. הלקוח מצפה שילהיבו אותו. יש המון היצע, הוא בהתלבטות, ובמקום להתלהב ביחד מהאפשרויות וההזדמנויות, עונים לו באנרגיה של מוכר קבוקים בפיצוציה.
  ואז הוא הולך לקנות ממי שיודע למכור…

השאר תגובה