אופנוע אובלה צילום: אורי וייסלר לרכוב במסלול אינדקס

וידאו: על אופנוע אובלה ועל המסלול

השירות המצוין שחברת "מוטומן" נותנת במתחם של "קארטינג ישראל"  לחולי גז דו גלגלי, בדמות התכווצות על גבי אופנוע אובלה פצפון ותוואי אספלט פצפון לא פחות, הוא נפלא, מומלץ ואיכותי. לכל רוכב. אך סקירת חווית הרכיבה על אופנועי אובלה בסוף חודש יוני האחרון, אמורה הייתה להיות ליחידה ולאחרונה שתעסוק במסלול בית ברל. אז מה אנחנו עושים כאן שוב?

צילום: אורי וייסלר

בדיעבד וכפי שאתם בוודאי מבינים, סקירה אחרונה היא לא הייתה. שהרי החיים זה מה שקורה כשאנחנו עושים תוכניות. תוך פחות מחודש מצאתי עצמי שם שוב. כמו ברחש שנמשך למנורה, כמו ג'אנקי למנת הסם, כך חזרתי אני למושב האופנוע הקטנטן. הפעם, כך הבטחתי לעצמי, לא אסקר דבר לכרובלוג ופשוט אתרכז ברכיבה. אז הבטחתי…

היה חבל להשליך את שלל צילומי האקשן שאספה המצלמה בזמן כה קצר. הייתי חייב לערוך את כולם לכדי סרטון שיצא, אם אטפח לעצמי וירטואלית על השכם, פשוט טוב.

הפעם נפגשתי עם החבר'ה עימם רכבתי על אופנועי מרוץ אמיתיים במסלול סרס שביוון בסוף חודש מאי, וכדי להשלים את האקשן, הגיעה גם חבורת המדריכים של רייסטראק, יחד עם זוג נציגים מקבוצת המרוצים שלהם. לראות חלק מהם נותנים גז על אופנוע אובלה בתוואי של מסלול קארטינג, זו פשוט חוויה לימודית עוצמתית.

על אופנוע אובלה בסרטון של פחות מ-2.5 דקות

מהו אופנוע אובלה?

אופנועי אובלה (Ohvale) הם קטנים. הם אמנם גדולים מאופנועי המיניבייק הזערורים, אבל הם בערך מחצית מגודלו של אופנוע שלם. שוקלים פחות מ-30 ק"ג, מיוצרים באיטליה ומצויידים במנוע 4 פעימות (סינגל) בנפח 110 סמ"ק. האופנועים הם אוטומטיים, כך שאין רגלית הילוכים כלל בצד שמאל ועל הכידון, נמצא הבלם הקדמי במקומו המסורתי מימין. מצידו השמאלי של הכידון, במקום ידית המצמד (קלאץ'), נמצאת ידית התפעול של ובלם האחורי. כמו בקטנוע.

המשך… כאן

באותו נושא:

מהו יום מסלול?

מאחורי הקלעים של ימי מסלול – איפה, כמה, מי ולמה?

איזה ניסיון צריך לפני הרשמה ליום מסלול?

טיפ: מה למדתי בתוך 20 דקות של רכיבת מסלול ?

טיפ: מהו האופנוע המתאים ביותר לרכיבה ביום מסלול?

קורס רכיבה אישי: אחד-על-אחד במסלול

תגובה אחת

  1. עודד

    צלצלתי אליהם והפעילות הופסקה!
    אולי כדאי שתעדכנו את הכתבה המפרגנת.

השאר תגובה