רוכבים בכביש 10

בחנוכה 2019 רוכבים בכביש 10

כל חג אתם אומרים לעצמכם: "הפעם נתארגן כמו שצריך! הפעם רוכבים בכביש 10!" ובסוף, זה לא יוצא. אז הנה לכם הרמה להנחתה: נותרו לכם לפחות יומיים שלמים לעשות את זה הפעם כמו שצריך.

רוכבים בכביש 10

כביש 10,ש נפתח ונסגר לסירוגין מאז 2011 עקב איומי טרור מהגבול הדרומי, ייפתח במהלך חג חנוכה הקרוב לרכיבה בשעות היום. הכביש יהיה פתוח בין ה- 24.12.19 ל-30.12.19. כמו תמיד, הוא ייפתח בחלק שבין עזוז שבצפון, דרך הר כרכום ועד למפגש הכבישים 12 ו-10 שבדרום. כל יום בתוך התאריכים הללו, בין השעות 08:30 – 16:00.

חשוב לזכור:

א. הכניסה לכביש תתאפשר עם הצגת תעודה מזהה לחיילים שבמחסומי הכניסה.

ב. אסור לצלם לאורך גדר המערכת ואל הצד המצרי.

ג. מהירות הרכיבה המותרת (והאפשרית למען האמת) בכביש היא 50 קמ"ש.

ד. למרות שפיתולי הכביש נמתחים על פני 182 ק"מ, אין לאורכו תחנות דלק. כך שהמרחק בין תחנות הדלק בדרום הכביש (באילת) לבין אלו שניתן למצוא ביציאתו הצפונית, הוא כ-230-240 ק"מ.

ה. הלינה לאורך הכביש מותרת רק בחניונים מורשים הפזורים לאורכו: חניון נחל חורשה, חניון בורות לוץ, חניון הר עידו, חניון נחל עריף, חניון מצוקי לוץ, חניון באר כרכום, חניון הר כרכום וחניון הקניון הלבן.

הכביש לא מבייש ומעניק לנו הצגה כמו שרק יכולנו לחלום. ריק מרכבים. מזג אוויר מדהים. אווירת חג מדויקת. צבעוניות האופנועים על רקע המדבר היינה חגיגה לעיניים. הנופים הנגלים מעברו השני של הגבול כמו חלום רחוק – קרוב. הנשימה הנעתקת כל פעם מחדש, אחרי כל סיבוב או טיפוס תלול בהר, גוררת עמה את המחשבה המתבקשת ומעוררת כל פעם מחדש את הדיון האם שווה היה לוותר. השקט, השלווה, אין סוף הנוף והצבעים והצורות המלווים אותנו מדברים בעד עצמם.

המשך, כאן

רוכבים בכביש 10? קבלו עוד באותו נושא

רכיבה בכביש 10 – יש מאומה מסביב

טיול אופנועים לאילת: לפעמים הדרכים חשובות יותר מהיעד

מדברית אורגנית

לחצות עם האופנוע לסיני

השאר תגובה