טיפ לרכיבת מסלול

טיפ לרכיבת מסלול: מה לא לקבוע כמטרה

יש הרבה מטרות טובות שכדאי לקבוע לרכיבת מסלול ראשונה, וגם לאלו שיבואו אחריה: שיפור יכולות רכיבה, הגדלת הבטחון האישי של הרוכב ביכולותיו, שיפור כושר הרכיבה, הכרת המגבלות של הרוכב ואופנועו. כל אלו ועוד רבות אחרות, הן בהחלט מטרות לשאוף אליהן.

אבל בוא נדבר רגע על מה צריך שלא לסמן כמטרה:

לא מטרה מס' 1: לתת בראש

זהו יום המסלול הראשון שלך, אולי השני. למרות שאין שום רע ב"לתת גז" עם חבר על המסלול, להילחם עמו בכניסה לפנייה ובהאצה לישורת, הרי שזו לא צריכה להיות המטרה שלך. אתה לא צריך להוכיח דבר ואת האגו אפשר לאחסן לבינתיים מתחת למושב האופנוע.

להקדיש לכך סשן אחד מסך כל יום המסלול, זה בסדר גמור. זה יעלה חיוכים ויוסיף המון אקשן. אבל אל תיתן לאווירה הזו והוציא אותך מהפוקוס ולהשתלט לך על האירוע. זהו לא מרוץ ואין חלוקת גביעים בסוף האירוע. סיפוק אמיתי והנאה של ממש תגיע מהשיפור עליו תעבוד.

בסופו של דבר, אימונים ותרגול יהפכו אותך למהיר יותר – ואז תוכל בקלות "לתת בראש" לרייסר מזדמן. לסיכום, זכור: אי אפשר לנצח יום מסלול, אבל בהחלט אפשר להפסיד בו.

לא מטרה מס' 2: לשפשף את הסליידרים

אלו שעל הברך, כנגד האספלט.

זהו אומנם מסלול מרוצים ובכל תמונה וקליפ וידאו מהמסלול, רואים רוכבים עושים זאת. אך יהיה לכך זמן ומקום. אתה עוד לא שם. לא לשם כך נרשמים ומשלמים לרכיבת מסלול.

במסלול, בניגוד לכביש הציבורי, שפשוף הברך כנגד האספלט נעשה כדי לאותת לרוכב על זווית ההטיה שלו ושל האופנוע, ועל הקרבה לכביש. זוהי "תופעת לוואי" למערך שלם של פעולות שכשהן נעשות בסדר הנכון, הן מובילות אותך לקצב רכיבה מהיר הדורש את הטית האופנוע אל המקסימום. משם, הדרך לנגיעה עם הברך באספלט היא קצרה.

השפשוף המיוחל

עד שלא תהיה בקצב הזה, אין מה להתלות על האופנוע ולדחוק עצמך בכוח אל האספלט כדי להשיג את השפשוף המיוחל כנגד הפלסטיק שמוצמד לך לברך. אתה תשקיע מאמץ מיותר ותסכן עצמך, כדי להשיג משהו שיגיע מאליו אחר כך. אין קיצורי דרך במסלול, גם לא בעבור התמונה המיוחלת. זכור את הקלישאה והמוטו שנאמר רבות לצידי מסלולים בארץ ובשאר העולם:  זה אומנם מגניב לאללה, אבל ברך היא רק אמצעי, לא המטרה.

רוכבים חדשים נוהגים לרוב לבחור קווים גרועים לתנועה על המסלול, שגורמים להם לפצות על הקווים השגויים, בהטיה חריפה יותר של האופנוע לזוויות שאין בהן באמת צורך. לפעמים הם אף ירשימו בברכיים שמשחיזות את האספלט כתוצאה מאותן זוויות. כאמור, זוהי לא המטרה ברכיבת מסלול. כמה טוב הקו שלך, נמדד במהירות ובקצב שאתה עושה אותו. אם הקו מחורבן, ואתה מפצה על כך בזווית חריפה, אתה בהכרח לא מהיר כמו שהפוטנציאל שלך מאפשר.

לא מטרה מס' 3: להשיג זמני הקפה מהירים

ולעשות זאת בכל מחיר.

זהו יום המסלול הראשון שלך. לא מרוץ. הסיפוק שמתקבל משיפור בזמני הקפה הוא אדיר, אבל הוא לא יכול להיות למטרה. זמן ההקפה המהיר הוא תוצאה של פעולות שנעשות ומבוצעות נכון על המסלול, אבל הוא לא יכול להיות למטרה בעבור רוכב שעולם הרכיבה במסלול חדש לו.

תפנה את הראש, הריכוז והשקט הנפשי שלך לטובת התמקדות בפעולות שיעשו אותך לרוכב טוב יותר. מכאן שתרכב בצורה בטוחה יותר ומהירה יותר. זמני ההקפה ישתפרו מעצמם.

לקט קישורים לטיפים לרכיבת מסלול שפורסמו בכרובלוג בעבר

טיפ: מהו האופנוע המתאים ביותר לרכיבה ביום מסלול?

מהו יום מסלול?

איזה ניסיון צריך לפני הרשמה ליום מסלול?

היכן יש מסלולים בישראל?

טיפ להשתתפות ביום מסלול הראשון: כיצד על הרוכב להתכונן?

לפעמים צריך לדחוף עוד מהירות בכוח

טיפ להשתתפות ביום מסלול – ציוד רכיבה מתאים

טיפ לרכיבת מסלול: לאט זה חלק. חלק זה מהיר

לרכוב במסלול – האינדקס המלא

הכרובלוג בפייסבוק 

השאר תגובה