האדרנלין משתגע

האדרנלין משתגע והמנוע רועם

אחרי הפסקת רכיבה ארוכה כך, הגעגועים לאופנוע החזק מורגשים בגוף. האדרנלין משתגע והמנוע רועם כשאדיר יוצא לסיבוב הכנה לקראת יום המחר.

כתב: אדיר טרייטל

אחרי עשרה ימים בחו"ל הנעתי את האופנוע לקראת מחר.

נותן לו רבע שעה להתחמם ולהתעורר כשהמנוע מונע ואז יוצא לרכיבה. נכון, גשום, רטוב, קר אבל הכל נעלם בשניה שאני עולה עליו.

הסאונד של המנוע כמו אריה שהתעורר משנת הצהריים וגילה שהוא רעב. אז אני יוצא מהעיר לכיוון דרום ומאכיל את החיה. הוא מגיב כאילו הוא בשיא נעוריו ופורץ קדימה בעוצמה, הגלגל האחורי מסתבסב על הכביש החלק לפני שהצמיג נותן את הנשיכה באספלט ומטיס את האופנוע קדימה.

הילוך שני, שלישי, גז גבוה, רביעי, מהירות של טיל יבשתי, הכביש הרטוב לא מזיז לצמיגים שמספקים אחיזה פנומנלית גם כשההטיה חדה. הנפש צועקת מאושר, האדרנלין משתגע, המנוע רועם כמו שרק מנוע טווין V בנפח כל כך גדול יכול לרעום. הדרך קצרה מלספק את מה שהאופנוע הזה יודע לתת.

מגיע לרמזור, האריה כבר ער לגמרי ומוכן להראות לכולם שהוא הבוס. עושה סיבוב, מכת גז בראשון והצמיג האחורי נזרק הצידה לשניה ארוכה עד ששוב הוא נאחז באספלט ויורה את האופנוע קדימה. חיוך של אושר. אני מרוכז, דרוך, משפר את תנוחת הרכיבה, כי גם כשלא רוכבים רק עשרה ימים זה עושה את שלו. מרגיש כמו שור המסתער על מטאדור.

למה הדרך חזרה תמיד מרגישה קצרה מידי?

הילוך שני, מצערת סחוטה, הטורים עולים בשניה, הגלגל הקדמי מתרומם קצת מעלה אבל הבקרות מורידות אותו חזרה מטה. כאילו אומרות לו "שב ילד, עכשיו צריך אחיזה".

מעביר שלישי, רביעי, סיבוב גדול, מוציא גוף לימין, גלגל אחורי בורח טיפה על קטע צבע ומתייצב באותה מהירות. מצערת קבועה, נשימות עמוקות, חמישי, נגיעה נוספת במצערת, שישי, חולף על מכוניות שנראות כאילו הן בעמידה ואורות הכביש נראים כמו פסים של צבע, בשניה הכביש נסגר.  מוריד הילוכים מהר, מוריד מצערת, הקדמי נשען קדימה ומספק את החיכוך הנדרש כדי לעצור את השור הזועם הזה.

נכנס חזרה לעיר באיטיות. הסמטאות חשוכות והכל רטוב. כולם מכונסים בבתים ורק אריה אחד שואג לו כדי לאמר, אני עדיין כאן. לאט לאט מתגלגל לכיוון הבית. עכשיו הזמן לחזור לישון, אבל רק עד מחר בבוקר. הוא לא רוצה ללכת לישון אבל מחר יום חדש וצריך לרכב לעבודה.

אני אומר לו לילה טוב ועם חיוך מאוזן לאוזן נכנס הביתה.

ובאותו נושא

כשהנשימה הייתה קלה על ההדק

סרט על רוח האופנוענות באורך מלא: ONE WEEK

אופנוענות: לאבד ולמצוא שוב את הדרך, זו חלק מהחוויה

רוכב על האופנוע שלי – וידוי של אופנוען

רוכב אופנוע הודי במשעולי הרי ההימלאיה

חמישים שנה לאיזי ריידר – ״אדם בעקבות גורלו״

אנחנו ראלי – סרט מומלץ לצפייה

השאר תגובה