קטמ 690SMC צילום: שמוליק פאוסט

ק.ט.מ 690SMC – אופנוע שיהפוך אותך למטומטם

הק.ט.מ 690SMC טומן בתוכו 2 הבטחות לטענת שמוליק: האחת היא להפוך אותך למטומטם כמו גולנצ'יק, והשנייה, כתוצאה מההבטחה הזו, היא להביא אותך לכדי איבוד רישיון. רכיבת התרשמות שכוללת המון סיבות רעות ומטופשות למדוע שמוליק רוצה כזה.

כתב וצילם: שמוליק פאוסט 

"תזהר על הרישיון" אמר לי חבר שראה אותי במקרה יוצא מהסוכנות עם הק.ט.מ 690 סופר-מוטו (להלן: הס"מ), "זה אופנוע מסוכן" הוא הזהיר "הוא יוציא ממך את החוליגן" הוא אמר. אז אמר.

ביום יום אני רוכב על ה-690 אנדורו – התאום הכמעט זהה של הס"מ – כמה הבדל כבר יכול להיות? ואיזה הגזמה – אופנוע שיהפוך אותי לחוליגן? נו באמת. ובאמת, לא זכור לי שהייתה לי בעיה מיוחדת לשלוט על עצמי. זאת אומרת, מיד ביציאה מהסוכנות נעמד לידי ברמזור דוקאטי אדום ונוצץ שלא באמת השאיר לי ברירה – מי הוא חושב שהוא? נאלצתי לצאת מהרמזור בווילי (מעפן, כמובן) – מה עוד יכולתי לעשות?

מישהו צריך ללמד אותו לקח

גם ברמזור הבא נעמד לידי ג'וי-רייד לבן. לבן? עוד לפני שהתחלף לירוק הגלגל הקדמי היה באוויר – מישהו צריך ללמד אותו לקח. אחר-כך זה היה אופנוע כלשהו עם פיירינג, לא זוכר איזה, ואחרי זה אוטו כחול – אתם הייתם מגיבים אחרת? רוכב מבוגר ונחמד על הונדה גולד-ווינג ישן הנהן לי בנחמדות ברמזור ומיד קיבל בראש (בראש שלי, לפחות) – שילמד להבא. חצוף.

אני לא זוכר בדיוק מה היו הסיבות לשאר מאות הרמות הגלגל (ברמות ביצוע שנעו לרוב בין "גרוע מאוד" ל"מעורר רחמים") ושאר השטויות שביצעתי במהלך היומיים הבאים, אבל אני כן זוכר שאלו היו סיבות מצויינות, ושאת הלקח, איזה שלא יהיה – הם למדו. מי שלא יהיו.
התפרעות סתם, על כל פנים – לא הייתה פה. כל הנושא הזה של סופר-מוטו זה כלי לחוליגנים לא משפיע עליי, שמעתם? זה לא משפיע עליי החרא הזה.

690SMC – לוקה בסינדרום גולני

אם כבר דיברנו על החלוק של גולני – "סינדרום גולני" הוא תופעה מוכרת בעולם המדעי, גם אם לא לגמרי מובנת, שגורמת לכך שבכל מצב שבו נמצאים ביחד שני גולנצ'יקים או יותר, מנת המשכל המשותפת שלהם ביחד משתווה אוטומטית למנת המשכל של הפרט הבודד הכי טיפש בקבוצה, לכן ככל שהקבוצה גדולה יותר – הם מתנהגים בטיפשות רבה יותר (יש עוד משתנים שמשפיעים על חריפות התופעה – נוכחות קצינים ממתנת אותה, נוכחות נקבות מחריפה אותה, נוכחות של קצינה נקבה שרפה את החיישנים במעבדה, וצנ"פ גרם לקצר כללי).

המדע אמנם לא מבין בדיוק את המנגנון שגורם לתופעה, אבל מהנדסי קטמ הצליחו לסנתז אותה באופן מלאכותי במעבדה, ותמורת כמה עשרות אלפי שקלים הם ימכרו לך אופנוע שיהפוך אותך למטומטם כמו פלוגה שלמה של גולנצ'יקים.

הסללה פסיכולוגית

אם אתם לא קונים את ההסבר הזה, אני יכול לדבר על הסללה פסיכולוגית או לנסות להסביר שההבדל נובע, בין השאר, מהגלגל הקדמי הקטן יותר שמנמיך את הפרונט ומסיט את כל תנוחת הישיבה קדימה לכיוון הכידון והגלגל הקדמי וגורם לתחושה "קרבית" הרבה יותר.

אני גם יכול להסביר שהשינוי הזה גורם ליותר משקל "לשבת" על הגלגל הקדמי ומשפר, ביחד עם הצמיג הרחב, את האחיזה, התחושה והבטחון בסיבובים באופן משמעותי, הופך את האופנוע למכונת זיגזוגים משוגעת וממכרת וגורם לו להיות יציב בצורה הזויה במהירויות שהוא לגמרי לא אמור להימצא בהם.

פרקטי כמו התקף לב

אני יכול גם לספר על הבולמים הקשוחים וקצרי המהלך, על הברקסים הפנומנליים שמאפשרים לך לבלום ברגע האחרון או על יחסי ההעברה הארוכים שגרמו לי כל פעם מחדש למצוא את עצמי במהירויות גבוהות בהרבה ממה שתכננתי. אבל כל זה עלול לגרום לכם לחשוב שיש היגיון באופנוע הזה, ובאמת שאין. חיפשתי. הוא חזק בצורה טיפשית, משרה ביטחון ברמה מסוכנת, פרקטי והגיוני כמו התקף לב ועדין כמו פטיש 5 קילו.

מנעד הרגשות שלי על האוכף נע רוב הזמן בין גיחוך מטופש לצחוק פרוע ומרושע, כשבאמצע משתרבבת לה מדי פעם שניה קצרה של אימה טהורה.

האחראי היה שיכור

בכל מה שזה נוגע להתנהלות יום-יומית, השמועה אומרת שהמילים "ידידותיות" ו"רכות" הוזכרו פעם בהקשר לתכנון ה-690SMC במטה החברה במטיגהופן, אבל שזה קרה רק פעם אחת, לפני שנים רבות, במהלך מסיבת חג-מולד, האחראי לתקרית היה שיכור ופוטר למחרת. הס"מ רך ונעים כמו בטון וידידותי כמו נחש צפע.

על פי אותה השמועה, אגב, המילים האלה ביחד עם עוד מילים כמו "שיקול-דעת" ו"תקינות פוליטית" מופיעות היום במשרדי החברה רק ברשימה שמודבקת לצנצנת הקללות ביחד עם הסכום שמי שהוגה אותן צריך לשלם. הס"מ תקין פוליטית כמו דונלד טראמפ אחרי כמה כוסות וויסקי. בכל מקרה, זה לא משנה הרבה – כל המילים האלה לא מעניינות אותך בשום צורה כשאתה רוכב על ה-690SMC, בדיוק כמו שלא מעניינות אותך המילים "בטיחות", "אדיבות" או "חוקי תנועה".

מקור האותיות "ס"מ" בשם הדגם, אגב, בניגוד לאמונה הרווחת בכלל לא לקוח מ"סופר-מוטו" אלא מ"סאדו-מאזו", ובמקור במקום סט-כלים האופנוע אמור היה להגיע עם שוט עור שחור וכדור אדום.

נורא נורא נורא

לסיכום – אין לדעתי אף סיבה טובה או הגיונית אחת שבזכותה כדאי למישהו לקנות את האופנוע הזה. יש, לעומת זאת, המון סיבות רעות וטיפשיות מאוד שבגללן אני נורא נורא נורא רוצה אותו.

וגם:

יעשה שימי תבורי: הוסקוורנה 701 סופרמוטו בהרי ירושלים

עוד טורים של שמוליק פאוסט

רכיבה על הסוזוקי SV650 – מהאופנועים שמפתיעים אותך

אופנועי CFMOTO – זו רק ההתחלה…

סטוץ עם ק.ט.מ 390 אדוונצ'ר

מוטו גוצי V85TT – לא שגרתי

אופנועים הם אקזוטיקה להמונים

קרוזרים: אופנועים ארוכים לרוכבים קצרים

וגם

הכרובלוג בפייסבוק

 

השאר תגובה