מדינת משטרה שיפוץ המנוע

כשהבוכנה מנהלת את שיפוץ המנוע

עצרו! אל תרתעו מכותרת שיפוץ המנוע לסרטון שלפניכם! לא צריך להיות מבין גדול במכניקה אן עם רקורד כלשהו בשיפוצי מנועים כדי להנות מפיסת האומנות הבאה.

שיפוץ המנוע על ידי הבוכנה

רגע, מה?

לפניכם סרטון מגניב במיוחד שעלה ליוטיוב בתחילת דצמבר 2020 וזכה ליותר מ-20,000 צפיות. הוידאו מתעד שיפוץ מנוע של אופנוע מוטוקרוס של קאוואסקי מדגם KX250 שנת 1993 (התמונה המצורפת כאן למעלה? להמחשה בלבד).

יש מיליון ורבע סרטוני שיפוץ ביו טיוב, אבל באחד הזה יש ייחוד: מלבד ההשקעה הרבה בעבודה מדוקדקת על החזרת המנוע למלוא אונו, הושקעה גם מחשבה מרשימה בתחום התסריט והתיעוד בטכניקת סטופ-מושן.

ב-"סיפור הסרט" – כן, אשכרה יש סיפור –  ניתן לראות את הבוכנה הישנה מעבירה את האחריות על המנוע כולו לבוכנה החדשה. זו מצידה מנהלת את שיפוץ המנוע בצילן של תמונות פרסום ישנות לאופנוע המתפקדות כחלום למימוש.

מה זה סטופ-מושן ואיך מצלמים את זה?

מתוך ויקפדיה: "... סטופ מושן היא טכניקת אנימציה אשר מאפשרת ליצור אשליה שבה נראה כי אובייקט פיזי נע בכוחות עצמו.

סצנה של סרט אנימציית סטופ מושן מצולמת בעזרת מצלמת סטילס אשר מצלמת בכל פעם רק תמונה אחת (פריים). בין כל פריים לזה שאחריו, האובייקטים בסצנה מוזזים מעט באופן ידני – דבר אשר יוצר אשליית תנועה כאשר לאחר מכן הפריימים הללו יוקרנו ברצף במהירות רגילה (24 עד 30 פריימים בשנייה)."

גם בלי להיות ללועסי ברגים עם סימני שמן וגריז מתחת לאצבעות, אתם הולכים להנות מכל 9 הדקות של הסרטון הזה. אל תתפתו להריץ קדימה!

הסרטון

הלינק לסרטון מיורם לביא מהבלוג "תרכב אחי תרכב"

ובאותו נושא:

צעצועים מלוכלכים – סרטון מגניב בטכניקת סטופ-מושן

ועוד טכניקת צילום – Tilt Shift בצילום מרוץ הארזברג

עוד פרויקטים מיוחדים, אופנועי סדנאות, שיפוץ אופנועי אספנות וכו'

השאר תגובה