מדינת משטרה שיפוץ המנוע

מדינת משטרה

האם לא הגזמנו עם השימוש במונח מדינת משטרה? הייתי בטוח שהפוסט שיסכם את השבוע החולף, יהיה ארוך ואולי קצת לוחמני, בשל אירועי יום חמישי במהלכם הוחרמו אופנועים ללא רישיונות. חלקם המוחץ של הכלים שנלקחו על ידי הכחולים הוברחו לארץ, בודדים הוגדרו בכלל כגנובים. מאוד קל ליפול למלכודת "מדינת משטרה" בה רוב הטוקבקיסטים ומשתתפי הפורומים (בעיקר פורום שטח, כצפוי), תוקפים את המשטרה והמכס. אבל בתכל`ס, יש זוג אמיתות שצריכים לזכור:

א. זוהי העבודה של אנשי המשטרה, ויותר מכך של אנשי המכס, למנוע הברחות ולתפוס כלים מוברחים. אין מה לעשות – חוק זה חוק.

ב.אין אף אדם שרכש אופנוע מוטוקרוס מבלי לדעת שאיום ההחרמה עומד תדיר מעל ראשו. אף אחד לא רוצה שהאיום התממש, וליבי עם כל הרוכבים שאיבדו את הבייבי במחי צו משטרה אחד. אבל חשוב לזכור: האיום היה קיים כל הזמן, והעלמת העין של המשטרה עד היום, לא הייתה צריכה להיות לרגע ערובה והבטחה לשלמות האופנוע. מי שאכן חשב כך, זבש"ו. (ילדים שלא יודעים מה זה זבש"ו, מוזמנים לשאול את דוד גוגל).

לא מדינת משטרה

מסר ולקח לעתיד הקרוב לכל האופנועים הבלתי חוקיים: להוריד פרופיל. לא לרכב באזורים פופולאריים לרכיבה – היו בטוחים שגם המשטרה מכירה אותם. לא להשתתף באירועים שזוכים לפרסום מראש ומהווים מקור משיכה לעוד רוכבים על אופנועים לא חוקיים (כמו מרוצים). לא לרכב במסלולים מעגליים שחוזרים על עצמם בתדירות גבוהה (פוטוצ`אטו או מסלולי מוטוקרוס סופרמוטו), ולהשתדל באופן כללי לא להתבלט.

בנושא דומה

רוכבי האופנועים והמשטרה – טיפים להשרדות בכבישים ומול אנשי החוק

6 תגובות

 1. אורי עייף

  השאלה היחידה
  זה האם היית מסוגל להיות רגוע ושקול ראש כל כך, אם היו לוקחים לך את הקטמ במסלול?

 2. כRובי

  זה בדיוק העניין – ידעתי שאני לא
  אוכל, לכן הוספתי סכום כסף נכבד כדי לרכוש אופנוע חוקי.

 3. אורי עייף

  ובכל זאת.
  השקעה כזו במבצע..שמה בדיוק הוא מונע? את המירוצים הבלתי חוקיים?(שגם ככה מנוהלים ביותר מקצוענות מאירועים הרבה יותר גדולים בארץ*אהם*זיקוקים*אהם)

 4. כRובי

  ע"פ שמועה?
  בכלל מדובר על רצון של פלוני אלמוני להתנקם באותם מוסכים בהם ביקרו אנשי המכס. לא יותר.

 5. אורי עייף

  שמועות זה יופי
  אני שמעתי שזה בכלל בגלל שלאיש המכס לא הייתה בננה באותו בוקר, והוא ממש אוהב בננות.

 6. כRובי

  בשלב זה, אני כבר עשיתי את הבירורים
  הללו – מתוקף תפקידי כיו"ר עמותת הסופרמוטו, וכחבר ההתאחדות, איני יכול לפרסמם כאן. עם זאת, בהחלט ניתן להגיע לאותו מידע בקלות יתירה, ולפרסמו מבלי לפגוע באינטרס זה או אחר של הענף הדו גלגלי המקומי. למה אף אתר לא עושה זאת? אין לי שמץ של מושג…

השאר תגובה