מדינת משטרה

הייתי בטוח שהפוסט שיסכם את השבוע החולף, יהיה ארוך ואולי קצת לוחמני, בשל אירועי יום חמישי במהלכם הוחרמו אופנועים ללא רישיונות. חלקם המוחץ של הכלים שנלקחו על ידי הכחולים הוברחו לארץ, בודדים הוגדרו בכלל כגנובים. מאוד קל ליפול למלכודת "מדינת משטרה" בה רוב הטוקבקיסטים ומשתתפי הפורומים (בעיקר פורום שטח, כצפוי), תוקפים את המשטרה והמכס. אבל בתכל`ס, יש זוג אמיתות שצריכים לזכור:

א. זוהי העבודה של אנשי המשטרה, ויותר מכך של אנשי המכס, למנוע הברחות ולתפוס כלים מוברחים. אין מה לעשות – חוק זה חוק.

ב.אין אף אדם שרכש אופנוע מוטוקרוס מבלי לדעת שאיום ההחרמה עומד תדיר מעל ראשו. אף אחד לא רוצה שהאיום התממש, וליבי עם כל הרוכבים שאיבדו את הבייבי במחי צו משטרה אחד. אבל חשוב לזכור: האיום היה קיים כל הזמן, והעלמת העין של המשטרה עד היום, לא הייתה צריכה להיות לרגע ערובה והבטחה לשלמות האופנוע. מי שאכן חשב כך, זבש"ו. (ילדים שלא יודעים מה זה זבש"ו, מוזמנים לשאול את דוד גוגל).

מסר ולקח לעתיד הקרוב לכל האופנועים הבלתי חוקיים: להוריד פרופיל. לא לרכב באזורים פופולאריים לרכיבה – היו בטוחים שגם המשטרה מכירה אותם. לא להשתתף באירועים שזוכים לפרסום מראש ומהווים מקור משיכה לעוד רוכבים על אופנועים לא חוקיים (כמו מרוצים). לא לרכב במסלולים מעגליים שחוזרים על עצמם בתדירות גבוהה (פוטוצ`אטו או מסלולי מוטוקרוס סופרמוטו), ולהשתדל באופן כללי לא להתבלט.

אגב, מנושא לנושא באותו נושא – השוטר,הסקודה ומוטוקרוס הראווה

 

מודעות פרסומת