הקפה מצולמת מסלול פצאל

המסלול בפצאל: הקפה מצולמת

הקפה מצולמת : באחד מהאזורים היפים בבקעת הירדן ובהחלט אחד מהחמים והלוהטים שבאזור, עומד לו מסלול מרוצי האספלט החוקי והראשון בישראל. המתחם, שהוקם בעבודה מאומצת של 4.5 שנים ובעלות של מיליוני שקלים, הוא היחיד שזכה לכל האישורים של הרשויות לפעילות ספורט מוטורי. זאת, עד שיצטרף אליו המסלול בערד ויזכה לאישורים דומים. הקפה מצולמת על המסלול החדש שצולמה ממכונית.

שיתוף פעולה

מאחורי המסלול עומד שיתוף פעולה הדוק ומעורר השראה בין המועצה האזורית של בקעת הירדן בראשות דוד אלחייני, לבין מיקי יוחאי, אושיית ספורט מוטורי וותיקה ורבת ניסיון בכל הקשור בהפקת וארגון אירועים מוטוריים מכל הסוגים והמינים.

ייעוד המסלול

המסלול עצמו אומנם נבנה ע"פ תקן ה-FIA למרוצי ראלי קרוס (בהן מתחרים 5-6 רכבים בו זמנית על המסלול), אך הוא יכול להתאים בקלות גם למרוצי סופרמוטו. כותב שורות אלו אומנם לא ביקר פיזית במסלול המוקם בערד, אך מהוידאו נראה כי המסלול בפצאל מהיר יותר ובוודאות מעניין יותר: יש שינויי גובה שמוסיפים עניין רב לאקשן וכל הפניות נבנו עם שיפוע חיובי אל תוך הפנייה (כדי להקטין את הסיכוי להחלקת הרכבים אל מחוץ לאספלט). בכך, יתאים המסלול גם למרוצי כביש של אופנועים בנפחים בינוניים ולימי מסלול מגניבים לאופנועי כביש בכל הנפחים. כבודו של המסלול בערד במקומו מונח, אבל פצאל מסתמנת כבירת הספורט המוטורי החדשה.

הקפה מצולמת

רוחבו של המסלול נע בין 11 ל-15 מטרים, אורכו כ-1380 מטרים ובחלקו המהיר, הוא כולל כ-9 פניות בזויות שונות: החל מפניות הדוקות של 180 מעלות וכלה בפניות הכוללות שינויי גובה ופניות בעלות אייפקס כפול.

מי שמודאג מהאבק ומהאבנים על המסלול שנותרו בו מיום מסלול של מועדון מכוניות, דאגתכם ברורה ולא נעלמה מעיניו של מיקי: המתחם מצויד במשאית מטאטא ובמשאית השקייה שנועדו גם לנקות את האספלט וגם להרטיב את השוליים (במי שפכים מטוהרים) כדי למנוע התרוממות של אבק פנימה למסלול ביום של רכיבת דו גלגלי. בעתיד מתוכננת שתילה של דשא לצידי האספלט כדי למנוע השנות הבעיה הטבעית לאיזור הגיאוגרפי, וכן מערכת השקייה מתאימה.

בוידאו שלפניכם: צילום תוואי המסלול בפצאל בסרטון שהתווסף לאחר פרסום הידיעה (בשל הורדת הסרטון המקורי של הקפת המסלול עם מכונית)

ובאותו נושא:

עננים בשמי המסלול בבקעת הירדן

השאר תגובה