סקרמבלר

תערוכת Eicma 2017: מוטו מוריני מציגה את המילאנו סקרמבלר

 

סקרמבלר, קפה רייסר או פלאט טראקר? טרנד אופנועי הרטרו שהחל לפני מס' שנים, סחף את אירופה ולא הצליח לגעת בישראל, ממשיך להכות בחושי הנוסטלגיה. הפעם זו מוטו מוריני הזערורית מאיטליה שמציגה סקרמבלר עם מנוע גדול, ומעוצב היטב.

תערוכת Eicma אשר במילאנו, איטליה, חשפה כבר לפני שנים את הברור לכל: קפה רייסרים, סקרמבלרים, בראטים וכל משפחת האופנועים בסגנון ה-"אנחנו מודרניים לחלוטין אבל יש לנו לוק מיושן משנות ה-60 וה-70 של המאה שעברה", הוא הדבר החם היום.

גם יצרנים סיניים

גם יצרנים סיניים קטנטנים בתערוכה, שמצליחים להציג רק דגם אחד ויחיד מתוצרתם, יעדיפו לשים בתצוגה המוגבלת שלהם מבחינת השטח, אופנוע קפה רייסר מאשר עוד קטנוע או אופנוע נייקד. ומוטו-מוריני המקומית, לא שונה מהם כשהיא מכוונת בדיוק לתחום החם של עולם האופנועים, ומוסיפה סקרמבלר נוסף לליין הדגמים שלה (יש לה כבר דגם אחד שנקרא, בשם הלא כל כך מקורי – "סקרמבלר")milano-moto-morini

המנוע הוא וי-טווין בנפח 1187 סמ"ק שמגיע מדגם ה-Crosaro ZZ של החברה. בדרך להיותו סקרמבלר, ירד ההספק שלו מ-135 כ"ס ו-110 כ"ס, כדי לספק אופי רכיבה רגוע ועגול יותר, בהתאם לצורכי תחום הסקרמבלרים. שלדת הצינורות המוכרת של מוטו מוריני נשארה כדי להותיר את חותמה על מעריצי מוטו מוריני השרופים, והמתלה הקדמי, שכורסם כולו מבלוק יחיד, מציע את כל הכיוונים האפשריים.

אופנוע סקרמבלר שעוצר

מערכת הבלימה הקדמית היא מסוג מונובלוק והדיסקים הם בקוטר 320 מ"מ. מפרט טכני שכזה, המתאים בד"כ לאופנועי ספורט, מראה להיכן מוטו מוריני מכוונת: הכלי אולי הוא סקרמבלר, אבל הכיוון הוא לרכיבות כביש נטו. ואפילו מהסוג האגרסיבי. ואם היה לכם ספק, לאופנוע גם ABS מתוצרת בוש הגרמנית, מדגם 9.1MP והיא ניתנת לכיבוי מלא על ידי הרוכב. למרות מראה הרטרו, לאופנוע גם מסך 5 אינץ' המציג לרוכב את כל המידע הנדרש.

עוד מתערוכת EICMA 2017:

תערוכת EICMA 2017: תצוגת אופנועי הבראף סופריור

תערוכת EICMA 2017: ראיון מצולם עם מנכ"ל אופנועי הוסקוורנה

תערוכת EICMA 2017: אופנוע קונספט של מוטו גוצי

תערוכת EICMA 2017: אופנוע נורטון V4 ו-1200 סמ"ק

תערוכת EICMA 2017: ההונדה CB1000R מתחדש

תערוכת EICMA 2017: גרסת קפה רייסר לסוזוקי הפופולארי: SV650X

תערוכת EICMA 2017: אופנוע פלאט-טראק אינדיאני

תערוכת EICMA 2017: גרסה מעודכנת לאפריקה טווין

הכרובלוג בפייסבוק

 

השאר תגובה