התרסקויות

פרולוג מרוץ הרומניאקס 2018: התרסקויות מרהיבות

סרטון התרסקויות אופנועים מרהיבות, כל עוד הן של אחרים ונעשות בחו"ל ואף אחד לא באמת נפצע בהם, תמיד משעשעים. הנה אחד מושקע ומעניין מפתיחת מרוץ הרומניאקס שנפתח השבוע במהדורת 15 שנים להיווסדו.

הראלי-אנדורו הקשה בעולם, הרדבול רומניאקס 2018. באופן מסורתי, היום הראשון לאירוע נחשב לפרולוג והוא נערך ברחוב קפוסו – הרחוב הראשי בעיירה סיביו שברומניה. הפרולוג הוא בעצם מקצה דירוג לכל דבר, בו הרוכבים מתמודדים כנגד מכשולים מלאכותיים שנבנו לאורכו של הרחוב, ונגד השעון המודד זמנים. המהירים ביותר, יהיו אלו שיזנקו למרוץ עצמו, ראשונים. בשל הרצון לייצר שואו לקהל, המכשולים הם קשים ומרושעים, ולכן נצפות התרסקויות לרוב (ראו תמונה מצורפת).

החל מהיום (רביעי),  יתחרו הרוכבים מחוץ לגבולות העיר, בתוואי שטח משתנים, כשהם מצוידים במכשירי GPS המאפשרים להם לנווט מקטע אנדורו אחד למשנהו. סך הרכיבה ביום שכזה נע בין 100 ל-180 קילומטרים, תלוי בקטגוריה וברמת הסאדיזם שהפגינו המארגנים כשתכננו את המסלולים לרוכבים.
ביומו האחרון של המרוץ, ובאופן מסורתי, מובטח לרוכבים קינוח מיוחד רגע לפני קו הסיום: טיפוס עלייה ארוכה, קשה ומחורצת בזויות תלולות ומשתנות.

סרטון התרסקויות

כאמור, זוהי השנה ה-15 לקיומו של האירוע, וכבכל שנה, הוא נחשב לאחד מהאירועים היפים והמרהיבים של עולם האנדורו הקיצוני. מגזין BorntoMX העלה בפייסבוק לקט של התרסקויות שתועדו במהלך יום המרוץ אתמול. גם את רן יוחאי, הרוכבת הישראלית בת ה-15 על אופנוע הוסקוורנה, ניתן לראות בסרטון בנקודת הזמן 1:50 כשהיא מחייכת, מאושרת ונראית כנהנית מכל רגע…

ובאותו הקשר: רן יוחאי רוכבת לרומניאקס כמתחרה הצעירה ביותר אי פעם

יש לכרובלוג ערוץ פעיל באפליקציית טלגרם. אשמח אם תצטרפו ותעקבו בהקלקה כאן

תגובה אחת

  1. Amos Baram

    סרטון מדהים. מעלה קושיה איך מתאמנים למכשולים מעשה ידי סדיסט להתפאר 🤔
    כל הכבוד להם

השאר תגובה