תערוכת EICMA

להיות שם – תערוכת Eicma לאופנועים במילאנו 2019 (וידאו)

מהי תערוכת Eicma? זוהי תערוכת אופנועים בינלאומית הנערכת אחת לשנה בעיר מילאנו שבאיטליה במתחם הירידים הענק שמחוץ לעיר ומתקרא Fierra Milano. במשך ימי התערוכה מבקרים בה מעל מיליון מבקרים הבוחנים את התוצרת והשירותים השונים בתחום האופנועים (בעיקר) של מעל 1,200 חברות שונות.

מדי שנה, בכל שנה

מאחר ומדובר על תערוכה קבועה הנערכת מדי שנה (תערוכת קלן בגרמניה נערכת אחת לשנתיים), ומאחר ומדובר על תערוכה המתקיימת באירופה ומיועדת לכלל השוק הדו גלגלי מקומי (לעומת תערוכת טוקיו ביפן שעוסקת גם במכוניות ומיועדת לשוק האסייתי), הרי שהעניין בה הוא רב ומרכזי. רוב היצרניות ממתינות לשבועות שלפני התערוכה כדי להציג בהם או במהלך האירוע עצמו, דגמי אופנועים וקטנועים חדשים.

התערוכה מתקיימת מעל 100 שנים, משנת 1914, אך לא ברציפות. הפסקות היו בשנים של מלחמות העולם ולאורך שנות ה-70' וה-80' בהן קיימה "תורנות" עם תערוכת קלן הגרמנית, כשבכל שנה נודדת התערוכה בין 2 הערים הללו.

ימי פעילות

התערוכה מתחילה תמיד בימי שלישי ומסתיימת בימי ראשון אחה"צ. היומיים הראשונים סגורים לעוסקים מהענף. יבואנים, סוחרים, סוכנים, מפיצים וכמובן עיתונאים. מיום חמישי ואילך היא נפתחת לקהל הרחב.

מלבד היום הראשון של התערוכה (יום שלישי) בו נפתחת התערוכה בשעה 12:00 בצהריים, הרי שבשאר הימים היא מתחילה ב-09:30 בבוקר ומסתיימת בשעה 18:30. ביום שישי ובו בלבד, היא מסתיימת בשעה 22:00. עלות הכניסה היא 19 יורו ליום.

לאתר התערוכה

זוהי הפעם התשיעית לערך בה אני מבקר בתערוכה כש-5 מהן סוקרו כאן בכרובלוג, אך היא גם הפעם הקצרה ביותר. בשל מחלה, ביליתי בה פחות מיומיים. בכל אופן, היא אף פעם לא הפסיקה לרגש, לעניין ולרתק אותי. כל מה שאתם חושבים שיש לעולם האופנועים להציע, ויותר, נמצא שם ובגדול.

סיכום תערוכת EICMA בנימה אישית

וכמו בכל שנה ורגע לפני סרטון הוידאו שדחס יומיים שלמים לפחות מ-2.5 דקות, אני חייב לסכם את התערוכה על ידי חזרה וציטוט של דברים שכתבתי עוד בנובמבר 2008, בתום התערוכה דאז. אני מקפיד לצטט זאת שוב מדי סקירה של התערוכה הזו, בכל פעם מחדש. למה? כי הדברים שהיו תקפים אז, ממשיכים בכך גם היום:

"...ביקור בתערוכה בסדר גודל שכזה, הוא בגדר חובה של לפחות פעם אחת בחיים, בעבור כל אופנוען המתעניין בקורה בעולם הדו גלגלי הבינלאומי. הזדמנות בה נפגשים עם ליין הדגמים השלם של חברות שאינן מיובאות ארצה, לצד אופנועי המרוץ האמיתיים של הכוכבים השונים, וכן ההבנה כי העולם "שם בחוץ" הוא כה גדול ועשיר בתחום הדו גלגלי, בטח ובטח לעומת ההיצע אצלנו, כל אלו מחייבים כל רוכב וכל חובב דו גלגלי, לבקר בתערוכה שכזו."

סרטון תערוכת Eicma במילאנו 2019

הוצגו בתערוכה

EICMA 2019: הונדה CBR1000RR-R החדש ל-2020

EICMA 2019: ק.ט.מ DUKE 890R חדש ל-2020

EICMA 2019: דוקאטי מציגים את ה-V4 סטריטפייטר

EICMA 2019: בימוטה חוזרת, ובגדול

מהתערוכות הקודמות בהן ביקרתי

תערוכת EICMA 2018: עוד צד לחוויה אופנוענית מהנה

תערוכת האופנועים EICMA 2016: אבולוציה טיבעית

חוויה לצד תערוכת 2011: ללכת לאיבוד במילאנו בלי GPS – טיול הליכה עם סיריל דספרה

EICMA 2009 – זו הייתה תערוכה עצובה…

תערוכת האופנועים במילאנו-איטליה, נובמבר 2008

תערוכת Eicma 2007

 

2 תגובות

השאר תגובה