מסע ה-DGR השנתי

מסע ה-DGR עובר לחודש מאי בשנה

גם מסורת יכולה להשתנות: רכיבת ה-DGR השנתית שבאופן מסורתי התקיימה בחודש ספטמבר, בד"כ בסופו, הועברה על ידי המארגנים מעתה ואילך, לחודש מאי בשנה. האירוע העולמי הקרוב יתקיים ביום א', 23 למאי 2021. ההודעה בדבר האירוע המקומי בארץ תצא בהמשך, אך ככל הנראה המסע הישראלי יתקיים ב-21 למאי 2021.

צילום: אייל מור

תחת תנאי הסגר

האירוע האחרון שהתקיים ב-27 לספטמבר 2020, היה בצל הקורונה והוכרז על ידי המארגנים ככזה שיתקיים בפורמט של "רכיבת סולו". עבורנו בישראל, האירוע שאמור היה להיות השביעי במספר, כלל לא התקיים. הן בשל תקנות הסגר שכפתה עלינו מגיפת הקורונה והן בשל ההבנה של המארגנים, שרכיבת סולו שכזו, כלל אינה ישימה ואינה באמת מורגשת ונראית לעין. כל רעיון המסע המשותף, התפוגג ברעיון שכזה.

אז למה עבר מסע ה-DGR למאי?

ע"פ המארגנים, שנת 2020 ומגיפת הקורונה העולמית גרמה להם לחשב מסלול מחדש, תרתי משמע. לדבריהם, הם שאלו מארגנים רבים במדינות שונות, בעיקר באירופה, לגבי התקופה שבה יהיה קל יותר להגיע למקסימום משתתפים, ונראה שדווקא חודשי האביב בחצי כדור הארץ הצפוני, הם המתאימים יותר.

זאת משום שתנאי מזג האוויר מקשים לעיתים על בחירת הלבוש הספציפית שדורשת ההשתתפות באירוע, לצד העובדה שרוכבים לרוב מגיעים ללא מיגון מתאים. בנוסף, ישנן מדינות שרכיבה בחודשי ספטמבר נתונה בספק כשהסיכוי למזג אוויר גשום, גדול.

האירוע הקרוב שיתקיים במאי 2021 יהיה האירוע העולמי ה-10 במספר של ה-DGR ולאחר שהאירוע התשיעי לא באמת התקיים כראוי, צפוי האירוע החגיגי לכבוד עשור של מסורת, להיות גדול ומיוחד.

עדכונים נוספים בעניין, יפורסמו כאן בהמשך.

סרטוני מסעות השנים עברו שנערכו בארץ

מסע 2019 – גלריית תמונות וסיקור האירוע

מסע 2018 – גלריית תמונות וסיקור האירוע

מסע 2017 – ועוד מבט, קצת שונה, על אירוע 2017

מסע 2016 – גלריית תמונות וסיקור האירוע

 

 

השאר תגובה