דוקאטי 998

לחצות יבשות עם אופנוע דוקאטי 998 דגם 2002

דוקאטי 998 כאופנוע אדוונצ'ר? והאם אפשר להצמיד את המילה "הגיוני" לתיאור הבחירה באופנוע ספורט איטלקי מאמסטרדם שבהולנד האירופאית לקייפ דאון בדרום אפריקה? בקושי. ממש בקושי. סרטון סיכום ל-5 שנות מסעות וסופרבייק אקזוטי אחד.

דוקאטי 998 חוצה יבשות

אבל אם יש לך את הידע המכאני כדי לאלתר פתרונות בדוקאטי 998 באמצע המדבר, אז ייתכן שהדבר אפשרי. כל מה שעוצר אותך אם כך, חוץ מהצטיידות במלאי תרופות פסיכיאטריות בכמות מספקת, הוא רק ההחלטה לצאת לטיולים שכאלו.

הכירו את פיטר מורמן. הבחור לקח דוקאטי 998 דרך 54 מדינות ותפר עם האופנוע כמעט 100 אלף ק"מ תוך כדי שעשה זאת. על בסיס אופנוע החלומות שלו, אותו רכש כשהיה בן 4 שנים בלבד, ועם 50,000 ק"מ שצבר כאופנוע בחברת השכרות, הוא יצר אופנוע שמותאם לדרישותיו וצרכיו כמו כפפה ליד.

כי הלב נמצא בתוכו

ב-5 שנים של מסעות עם האופנוע, בהן עבר גם בישראל, חווה פיטר את החיים. אלו מתחילים לדבריו, רק כשאתה יוצא מאזור הנוחות שלך. כך, ללא חלקי חילוף זמינים רוב הזמן, ללא דלק באיכות הנדרשת למנוע אקזוטי ומרובה כ"ס שכזה (80 אוקטן באפריקה) וללא דרכי אספלט ראויות לשמן הוא טייל. בתנאים קשים לפעמים, נדרשו פיטר וחליפת העור המלאה שלו, ליצירתיות יוצאת דופן כדי לשמור על האופנוע תקין ובמצב נסיעה.

לדברי פיטר, לא קונים את האופנוע הזה כי הוא אמין. הוא עצמו חווה איתו תקלות רבות מאוד שעיכבו אותו. אז למה כן קונים אופנוע כמו ה-998? כי "הלב שלך נמצא בתוכו".

זוהי חוויה אדירה כך נראה, לעשות מסעות אדירים שכאלו, וכשאתה מסיים אותם, העולם כבר לא ייראה לך אותו הדבר.

בסרטון

בוידאו של מגזין Petrolicious פיטר מספר על האופנוע האחרון שנבנה בעיצוב ה-916 האגדי עם מנוע הטסטרטה, השינויים שביצע בו ועל החיים עם ולצד האופנוע.

אולי תרצו לקרוא גם על חוויות הרכיבה האלו

מסע על אופנוע בין מגדלורים באירופה

איך מסע אופנועים במדבר חרך לי עם להב מלובן את המציאות

המסע חשוב יותר מהיעד שבסוף הדרך

על האופנוע שלה – בים המלח

לרכוב עם האופנוע במצרים

השאר תגובה