סופרמוטו ישראלי

כשכותב בעיתון אינו מודע לכוחה של הרשת

ראובן סביו, איש מוטו, פתח את האשכול הבא בפורום סופרמוטו, ובו הוא מתלונן וטוען כי תקנון המרוצים נבנה בצורה אינטרסנטית כדי למנוע מרוכבים מהירים להגיע לקטגוריה הפתוחה, בה מתחרים מארגני הליגה. סביו לא חסך בהשמצות וטענות כדי לנסות ולהוכיח את טענותיו, עד שלבסוף הבין שטעה, והתנצל.

הסיבה שאני מזכיר זאת כאן היא האמרה שכתב כדי להרגיע את הרוחות ולסגור את הדיון, אמרה שמדגישה את חוסר הבנתו הבסיסית בכוחה של הרשת:

"בכל מקרה תזכרו שהמילה הכתובה במדיה הוירטואלית לא שווה עשירית מהמילה הכתובה על הדפוס ואולי שווה חמישית מאותה המילה הנאמרת בע"פ, לכן תיקחו את הדברים בפרופורציות הנכונות זה בסה"כ פורום באינטרנט." (כאן)

כתבתי כבר בעבר על ההתרברבות של הכותבים במדיה המודפסת (בטור מערכת שפורסם בפול גז בנובמבר 2005), ונאלצתי לענות את הדברים הבאים לסביו גם בהודעה בפורום עצמו:

"דבר ראשון – האשמה היא האשמה

בטח ובטח אם היא נאמרת בטון זחוח ומעט מזלזל, בערוץ תקשורת מפולח וייעודי כ"כ – פונה ישירות למתעניינים בתחום הסופרמוטו. לכן, הסתתרות מאחורי הקלישאה של "מילה באינטרנט שווה פחות", מראה על חוסר הבנה בסיסי במדיום בו כולנו קוראים כעת.
ביצעת פה אינטרפטציה שגויה על אמרתו של מקלוהן ("המדיום הוא המסר"), ויצאת מנקודת הנחה שהשמצה חסרת ביסוס שחוזרת על עצמה במגוון ווריאציות, תתקבל בביטול על ידי הקוראים רק בגלל שמדובר בפורום ולא בעיתון."

להמשך…

עצוב – פשוט עצוב לראות שאנשי המדיה בתחום הדו גלגלי הישראלי, חסרי מודעות בסיסית לכתיבה נכונה, התנסחות ראויה, והבנה של ערוצי תקשורת נוספים.

נו… לפחות אהוד א1 העמיד את שאר חברי העמותה וחברי הפורום, במקומם על הדיפת ההשמצות שנאלצנו אני ושחר לבצע בעצמנו לאורך האשכול.

תודה!

ועוד באותו נושא: חדשות דו"ג ברשת העברית – קבורים מתחת לאבק השגרה. מי יפרוץ את הגבולות?

מכאן ומשם:

אמנם עלה לרשת "מזמן" (בסוף השבוע האחרון), ובכלל עוסק בפחית בעלת ארבעה גלגלים, אך עם זאת – שווה להוריד את הסרטון שהוכן ע"י מגזין "אוטו" סביב השקת הפורשה 911 טורבו (480 כ"ס, 1.5 מיליון שקלים).

אף אחד לא כתב על זה עדיין, אבל עופר אבניר, כך מספרת השמועה, לא מצליחים לספק את הביקוש ל-R1000 החדש ול-R600. הסיבה? סוזוקי העולמית לא עומדת בקצב הייצור, ולכן נשלחים לישראל פחות אופנועים ממה שהיבואן ביקש. למשל – הוזמנו 5 יחידות מה-R600, ורק 2 הגיעו לארץ. השאר. אולי באוקטובר(!). מרשים!

המלצה לטקסט שפורסם בסוף החודש הקודם בבייקס, אבל לא כדאי לפספס. נמרוד בוקר כותב על האחריות שבאה עם הגיל ועם ההתקדמות בחיים, לצד הרכיבה על אופנוע ספורט בכבישי הארץ. מומלץ!

(ובאותו נושא: הודעה ברוח מיסיונרית שכתבתי בפורום פול גז )

2 תגובות

  1. אורי עייף

    תמונה מוצלחת
    הסרטון זה מהמוטוג`יפה האחרון?

  2. כRובי

    אכן מהמוטו ג`יפי האחרון
    ואני דווקא כן חושב שיש למילה המודפסת משקל כלשהו. אמנם הוא שתנה מערוץ לערוץ, אבל הוא תמיד קיים.

השאר תגובה