אופנועי KTM

השקה פרטית

היינו בערך 40 יבואנים/זכיינים בכנס עליו אני כותב בימים האחרונים (פה, פה ופה לדוגמה). עם זאת, למרות המספר הקטן הפעם של משתתפים (שנה שעברה הם ארחו בכנס 1500 יבואני, דילרים מקומיים ובנות זוגן) עדיין האירוח של KTM היה למופת, וכלל גם מס' אירועים ייחודיים שהוכנו במיוחד עבורנו.

אחד מהאירועים במפעל, היה השקה פרטית. מסוג הדברים שעבורי, מלבד ה-Fetish ל-KTM שגורם לי להתלהבות יתר, יש גם את הריגוש, הקיים כנראה אצל כל אחד שהיה מחפש סקופים וחדשות מפציצות בעברו. להתלהב מעצם העובדה שהוא נחשף למשהו שאף אחד לא ראה בעבר.

מלבד הטרקטורון החדש ומכונית ה-X Bow שכבר נחשפו בתקשורת העולמית, חשפו בפנינו 3 אופנועים נוספים שעדיין לא נראו באף מדיה ועל כן נתבקשנו שלא לצלם.

עם זאת, אני כן צילמתי.  לא תראו כאן דברים שלא פורסמו קודם בתקשורת הישראלית (רק כי לא רציתי להיות זה ששבר את האמון שניתן בנו), אבל יש תמונות יחסית מעניינות…

כך נראה האולם בו נערכו ההשקות השונות, וכן – אני יודע שאיכות התמונה מחורבנת.

ktm-present1.jpg
וזהו ה-KTM 450XC

הדבר הזה פצפון! מרגיש קשיח ומאוד ממוקד ביחס לפולריס Outlaw525 הספורטיבי העומד אצלנו כעת באולם התצוגה. נראה ש-KTM לקחו את הכלים הללו לקיצוניות שעדיין לא מוכרת בקטגוריה זו של הכלים.

יש כאלו שיגידו שהעיצוב משעמם – אני דווקא אהבתי.

ktm-present3.jpg
אני אמנם גבוה וכבד מרוכב הטרקטורון הממוצע, בטח ובטח מהרוכבים העוסקים בתחרויות, אבל עדיין – מרובע הגלגלים הזה פ-צ-פ-ו-ן! לא ראינו את האח הגדול, המבוסס על מנוע ה-525 האימתני, אבל המידות שלהם זהות (משקל, מימדים וכו'). נשמע לי מפחיד אפילו לקחת על כלי שכזה "סיבוב"

הנה אני "מודד" את הטרקטורון.

ktm-present4.jpg

והנה ה-X Bow (את השם מבטאים כ"קרוס בואו"). כעיקרון, החברה תכננה שמכונית אקזוטית ויקרה שכזו, עם ייעוד המוכוון בעיקר למסלול, תמכר בכמות של 100-150 יחידות בשנה. לכן, תוכנן הייצור העיקרי באיטליה, שם שוכנת הסדנה המייצרת את שלדת הקרבון הענקית של הרכב. בפועל, שטף ההזמנות למכונית שהתחיל בתערוכת ג'נבה, אילץ את החברה להביא את הייצור לאוסטריה, שיהיה קרוב לבית. לא פחות מ-1800 הזמנות התקבלו (!) ועדיין ממשיכות להכנס לסוכנויות שונות ברחבי העולם. להזכירכם, מדובר על רכב שהנסיעה בו אינה תענוג גדול לסידורים: אין מזגן, המושבים לא מתכווננים וכל לוח השעונים ממוקם בהגה. הרכב נמוך וקשיח ומבטיח להעביר הכל מהאספלט. כמו כן, בהעדר משקף ראוי לשמו מלפנים ובהעדר גג, מומלץ לנהוג בו עם קסדה…

700 ק"ג, בערך 260 כ"ס, עיצוב מחרמן אימים:

ktm-present5.jpg

שימו לב למשטחי הקרבון מסביב:

ktm-present7.jpgktm-present6.jpg

וזהו ההגה עם כל האינפורמציה שצריך. לא חושב שמישהו הצליח לצלם את ההגה הזה כה מקרוב עד כה :

ktm-present8.jpg

וכל המכונית כולה, עם כרוב לצידה. לא אני צילמתי (כאילו: דההה…) ולכן אני לא קשור לאיכות הצילום:

ktm-present9.jpg

אבל באנו בשביל אופנועים, לא? רק שאותם אסור היה לצלם.

את ה-RC8 (קישור לפרטים יחסית מלאים עליו, כאן ועוד השלמה קטנה, כאן), הם כיסו והסתירו עד שאפשר היה להבטיח שכולם הורידו את המצלמות. הם חוששים לחשוף אותו לפני ההשקה הרשמית בנובמבר.

ktm-present10.jpg
כולם העריכו ששמו של הדגם יהיה 1150. אם מסתכלים ממש טוב על הזנב הנראה דרך הכיסוי המעט שקוף, רואים שמדובר על 1190..

ktm-present11.jpg
ה-RC, או בשמו המלא: RC8 1190, נראה מאוד KTM. עיצוב חד, מושחז ומאוד מוכוון מסלול. אין ספק, לאור השיחות עם החבר'ה שפיתחו את הכלי, שה-1098 של דוקאטי היה על הכוונת. למיטב הבנתי, נוכל לראות הכלי יורד מפסי הייצור בעוד חודשיים שלושה…

מליין אופנועי ה-690, הוצגו בפנינו ה-690 אנדורו (שלמרות השם, הוא בעצם דו"ש גבוה, חזק וקל) ואת ה-690 דיוק 3. פרטים מלאים על הכלים, פרסמו כבר בפול גז, כאן.

אין לי , כאמור , תמונות מההשקה עצמה ופרטים נוספים להוסיף על הכלים. מה שכן יש, זה את התמונות שפורסמו ביומיים האחרונים ברשת, של הדיוק 3 (איזה אופנוע מגניב! משדר אטרף רק מעצם הישיבה עליו). היה לי ברור שזה עניין של זמן עד שייחשף – האופנוע שהוצג (בזו הצביעה השחורה לבנה המופיעה בתמונות), כבר נשא לוחית רישוי עליו…

ובאותו נושא

8 דברים שלא ידעתם על אופנועי CF MOTO

Save

5 תגובות

 1. כRובי

  לצערי, עדיין בגדר תכנון. נמצא בשלבים יחסית בוסריים. לא הראו לנו אפילו תמונות. (לעומת ה-690SMC וה-690SMR שנחשפו בתמונות בלבד)

 2. gilad mehamerkaz

  סליחה, לא שלחנו אותך כדי לחפש עקבות לאדוונצ'ר החדש? מה זה הידיעה המוזרה הזאת בפול גז שאין אדוונצ'ר 690?!!!… ומה עם אדוונצ'ר 1190?

  שנה טובה!

 3. כRובי

  הידיעה "המוזרה" אכן נכונה – יושק רק בסוף 2008 כדגם 2009. מצד שני, אותה ידיעה בדיוק מספרת על הסבה אפשרית של דגם האנדורו לאדוונצ'ר, כך שלא הכל אבוד 😀

  לגבי הגדולים: האדוונצ'ר Travel והאדוונצ'ר דקאר יוצגו כדגמי 1190 בסוף 2008, גם כדגמי 2009. :mrgreen:

 4. gilad mehamerkaz

  באסה…מצד שני- יש על מה לפנטז עוד שנה…שנה קטומה וטובה!

השאר תגובה