ניסיון במרוצים תמונת היום

התפוגגות קסמו של ראלי דקאר? מעתה – מרוץ לבעלי ניסיון במרוצים בלבד

אחת מגדולותיו של ראלי דקאר המפורסם, היא העובדה שהוא נתן לכל חובבן בעל ממון, גם ללא ניסיון במרוצים, את האפשרות להשתתף כתף אל כתף עם הרוכבים הטובים בעולם, במרוץ הקשה בעולם. יש לך את הכסף והקדמת להרשם כדי להכלל במאה ומשהו רוכבים המוקצבים לכל מרוץ? שיחקת אותה, אתה בפנים. ללא מקצי דירוג וללא מבחנים מוקדמים. בצורה כזו, יכלו גם ישראלים להשתתף מדי פעם במרוצים המפרכים ולהשתתף בחלום. כמו שאמר ת'יירי סאבין הוגה הראלי שהיה מתחרה בתחום האופנועים: "להוות אתגר לאלו שיוצאים , ליצור חלום אצל אלו הנשארים מאחור”

אבל בראלי שיתקיים בינואר 2010 החלום יהפוך להיות, כך נראה, לבודדים בלבד. באתר הרשמי שנפתח לרגל מרוץ השנה הבאה נכתב שיורשו להשתתף במרוץ רק רוכבים שהתחרו באחד ממרוצי ראלי הדקאר בשלושת השנים האחרונות (וב-2008 לא התקיים אירוע, כן?) או שהתחרו באחד מסבבי אליפות העולם בראלי שמאורגנים ע"י ה-FIM.

אפליה בין אופנועים לרכבים

הגבלה זו היא רק בעבור אופנוענים. לא בעבור רוכבי טרקטורונים, לא מכוניות, לא משאיות ולא באגים. אפליה?
ובציטוט ישיר משם:

The selection of bikers
Like each year, the registration files will be very carefully examined. Several new measures will be introduced in the selection for the 2010 edition. Indeed, the riders will for example have to have taken part in a rally of the FIM World championship or to a Dakar Series event of the last three years

החוק החדש וישראלים

מבחינת ישראלים זה אומר רק דבר אחד נכון לעתה: יש ארבעה בלבד מאיתנו שמורשים להשתתף: גלעד בנאי שהשתתף בראלי דקאר 2007 וכן שלושת מתחרי ראלי הפרעונים האחרונים (שהינו סבב מאליפות העולם בראלי, כנדרש) – ערן וולנברג, דידי אברהמי וערן גלוסקא. זהו. מעכשיו, הדרך הכי נוחה והכמעט יחידה בעבור ישראלי להתחרות בדקאר, היא להתחרות בשנה אחת בפרעונים שבמצרים ובכך "להרוויח את הזכות" להתחרות בדקאר בדרום אמריקה, בשנים שלאחר מכן.

לדעתי, מישהו שם עשה טעות בהחלטה הזו. טעות גדולה.

חבל.

תם קסמו של ראלי דקאר לאופנועים? הגבלת נפח חדשה

על אופנוע דקאר אמיתי עם 70 כ"ס

לתמונות מדהימות מראלי 2009, הקישו כאן

השאר תגובה