ולנטינו רוסי 2018: הנתונים מאחורי העשורים שחלפו

ולנטינו רוסי חתם ל-2 עונות מרוצים נוספות בימאהה. מה שאומר שב-2020 הוא יזנק לעונה ה-25 שלו (!) כשהוא בן 41 (!). ללא ספק, עוד נתון מהמם ברשימת ההישגים הארוכה של אחד מהרוכבים הגדולים ביותר בכל הזמנים.

היום תחל עונת מרוצי 2018 במסלול אשר בקטאר. זו הזדמנות טובה לעשות הפסקה קטנה, ולראות את הנתונים הסטטיסטיים של ולנטינו רוסי, שהשפעתו על עולם ה-GP היא משמעותית במיוחד. אחד הנתונים המפתיעים ביותר, היא כמות המרוצים בהם התחרה: עד כה, התקיימו 904 מרוצים בקטגוריה הבכירה, מאז נוסדה בשנת 1949 – רוסי התחרה ביותר משליש מהם כשעלה ל-365 מרוצים. הוא גם זכה ב-89 מהם. מה שאומר, שכמעט עשירית מהמרוצים שהתקיימו אי פעם בקטגוריה היוקרתית ביותר, נוצחו על ידי רוכב אחד: ולנטינו רוסי כמובן.

עוד נתון מעניין, הוא הזמן שעליו נפרסו הזכיות במרוצים: את הניצחון הראשון שלו בקטגוריה הבכירה, גרף ולנטינו רוסי בדונינגטון שבאנגליה בשנת 2000. את הזכייה האחרונה שלו הוא השיג במרוץ אסן שבהולנד, ב-2017. בין האירועים האלו מפרידים כ-16 שנים. לשם השוואה, הרוכבים אחריו במדד המיוחד הזה, הם אלכס בארוס (11 שנים ו-204 ימים בין הזכייה הראשונה לאחרונה) ודני פדרוסה שניצח בשנה שעברה את המרוץ בוולנסיה, ובכך רשם 11 שנים ו-182 ימים בין הזכיות.

שתהיה לנו עונה מעולה!

יש לכרובלוג ערוץ פעיל באפליקציית טלגרם. אשמח אם תצטרפו ותעקבו בהקלקה כאן

מודעות פרסומת

השאר תגובה