רכיבת סולו ב-DGR 2020

רכיבת סולו: ביחד ולבד במסע הרוכבים הג'נטלמנים 2020 בצל הקורונה

רכיבת סולו, ביחד. כך מנסים מארגני מסע ה-DGR השנתי לתאר את שיקרה ב-27 בספטמבר 2020, בצל מגיפת הקורונה בעולם. ואיך יכולה להיות רכיבת סולו במסע שכל כולו חגיגה משותפת של סגנון, אופנועים ורוכבים? התשובה הפשוטה – אין כזו.

רכיבת סולו – ביחד ולבד

"השנה נרכב רכיבת סולו, ביחד" פרסמו מארגני מסע ה-DGR השנתי לקראת המסע השנתי. הכוונה שלהם היא להמשיך לקיים את התרמת הכספים וזאת באמצעות המשך המעורבות של קהילת הרוכבים העולמית.

איך זה יקרה בפועל? ב-27 לספטמבר 2020 ייצאו רוכבים בכל העולם לרכיבה לבד, כשהם לבושים כג'נטלמנים, למען המטרה המשותפת. וזאת במקום הרכיבות הקבוצתיות הענקיות שלא מתאפשרות בשל הדרישה לריחוק חברתי בצל הקורונה. עוד על כך, באתר הרשמי.

בפועל, זה הולך להיות מוזר ולטעמי לא ישים. כולנו רוכבים ממילא ביומיום על האופנוע, ואנחנו עושים זאת בד"כ לבד. לא רואה כיצד רוכבים יטרחו להתלבש באופן מיוחד כג'נטלמנים ולהראות מוזר, כשירכבו כך לבדם. הפתרון שמציעים המארגנים הוא פתרון מעורפל ולא ברור. "לרכוב לבד וביחד"? נו באמת. זוהי סוג של התעקשות מיותרת לקיים את האירוע, שכל מהותו בעצם הוא מפגש, באופן שיתאים לדרישות הריחוק החברתי (השונות ממדינה למדינה). לא פרקטי ולא מעשי לדעתי.

ומה בישראל?

זו הייתה אמורה להיות השנה השביעית שבה מתקיים המסע בישראל, אך משיחות סגורות של מארגני מסעות השנים האחרונות, נראה שהפורמט השנה יהיה שונה. לא מתכוונים לקיים את האירוע במתכונתו הרגילה וגם לא במתכונת שמציעים מארגני המסע העולמי. התוצאה ככל הנראה, תהיה שילוב בין אירועי ה-Show Your Bike (שגם הם הופסקו בשל המגיפה) לבין ה-DGR הקלאסי. עדיין סוג של מפגש ויותר דגש על רכיבה משותפת, כל אחד על אופנועו שלו, ולמרחקים גדולים יותר ממסעות העבר.

עדכונים נוספים בעניין, יפורסמו כאן בהמשך.

סרטוני מסעות השנים עברו שנערכו בארץ

מסע 2019 – גלריית תמונות וסיקור האירוע

מסע 2018 – גלריית תמונות וסיקור האירוע

מסע 2017 – ועוד מבט, קצת שונה, על אירוע 2017

מסע 2016 – גלריית תמונות וסיקור האירוע

מסע 2015

 

השאר תגובה