הטרקטורונים

תמה הסאגה בליגת הטרקטורונים

אתמול השתתפתי בבוררות של התאחדות הספורט המוטורי (תחום "הכידונאים" ) שישבה לדון באירועי החודש האחרון בליגת הטרקטורונים. הנושא שהיה על הפרק: "האם וועד העמותה רשאי להתערב בתוצאות המרוצים ולהפוך החלטה על פיה"?. בסופה של הבוררות הקצרה למדי, נקבע כי ישנן מס' סיבות פורמליות שרק על פיהן, יש לפסול את התערבות הוועד, את שינוי החלטת השופט שנעשה ואת חוקיות הערעור שבגינו התכנס מלכתחילה הוועד לדון בעניין. כמו כן, ישנן סיבות נוספות שהבוררים קבעו שיפורסמו בהמשך.

בינתיים לפחות, החלטת וועד עמותת הטרקטורונים בוטלה, מתן לא נפסל והוא זכאי לנקודות הליגה שצבר בתום הסבב השביעי. לסבב האחרון של העונה, שייערך ב-25.4.09, יגיע מתן כשהוא מוביל את טבלת האליפות. כיאה לרוכב שניצח 5 מתוך 7 סבבי ליגה.

ניתן רק לחשב ולהעריך מהן הסיבות הבלתי פורמליות שעל פיהן קבעו הבוררים. סיבות אלו, שיפורסמו בהמשך כאמור, הן כנראה דומות, פחות או יותר, לסיבות שכתבתי אני לפני כחודש, ב-15 למרץ (עוד לפני ישיבת הוועד דאז והחלטתם העגומה). זוג הסיבות הראשונות דומות במהותן לסיבות שעל פיהן החליטה הבוררות כי הצדק עמנו: א. השופט הוא הסמכות העליונה במרוץ. ב. לאחר תום זמן הערעור המותר ולאחר החלטת השופט בעניין הערעור. נגמר טיפול השיפוט בעניין. נקודה.

אינני שמח לאיד בנפול החלטת הוועד ואינני גאה בעובדה שנאלצנו להגיע לבוררות מחוץ לליגה כדי להביא את העניין לפתרון. אני כן מרוצה מכך שהצדק יצא לאור, ושההיגיון מאחורי הדברים זהה לקורה בעולם. בקבוצת המרוצים עליה אני אחראי, היינו צריכים את חותמת ההתאחדות כדי לדעת שטענותינו נכונות. זאת ועוד, הרי שלא יצאנו – אנו והעמותה יחדיו – צודקים מבלי לצאת חכמים: האווירה בין הצדדים נוחה יותר כעת לאחר הבוררות שהתוותה עבור וועד העמותה ושאר התחומים בארץ את הדרך הנכונה. ועתיד הליגה, גם אם לוטה מעט בערפל, הוא קצת יותר וורוד ואופטימי.

חג שמח לכולם

השאר תגובה