מוטו – עד כמה הם מכבדים את עצמם?

זו כותרת השאלה שהועלתה אתמול בפורום פול גז על ידי גולש בשם "עידן גולצמן". הדברים, המתייחסים לכתבה "הזבל הסיני ממשיך להגיע" שפורסמה באתר המגזין, מוטובייק. (עדכון: כותרת הכתבה שונתה לפני מספר שעות על ידי מערכת האתר, כנראה בעקבות הביקורת בפורומים לנוסח חדש: "סין מציגה תוצרת לא ראויה"). תוכן הדברים שפרסם מר גולצמן מועתק לכאן:

"הרבה נאמר על המגזין הזה, בכול מיני מקומות. הבעיה שלי דווקא היא עם האתר שלהם – האתר (מעבר לכך שהוא נראה פשוט קטסטרופה) מציג פה ושם תכנים שכתובים בצורה חובבנית ביותר, וגם אם לא – בטח לא ברמה של אתר שכזה. גם אם הם צודקים בכול מילה שהם אומרים, נראה לי שיש הבדל בין שמים וארץ בין לרמוז בעדינות ובעקיפין על כך שמדובר בתוצרת לא מושלמת (על אחת כמה וכמה כאשר לא בדקתם את זה בכלל) לבין לצאת בכותרות ענק נוסח "הזבל הסיני ממשיך להגיע".

עגום 🙁
לכתוב על אופנוע שהוצג בחו"ל, בתערוכה שאין להם אף נציג בה, היא פשוט חוטאת לאמת ומביישת את המגזין, כותביו וגם את קוראיו. כל שנכתב בכתבה הוא על סמך ניסיון השוק הישראלי עם תוצרת דומה בעבר (בטח לא מניסיון והתנסות אישית של הכותב). האם "האמת" יכולה להכתב על אופנוע חדש בצורה כה ברוטאלית רק על סמך תמונות?

לא. היא לא.

גיא בן ברק – הכותב של הכתבה המדוברת, טבע בזמנו את המונח "בולשיט דוט קום" כשתיאר את הכתיבה של אתרי האינטרנט על אופנועים ללא ניסיון והתנסות של ממש. לדעתי, הכותב והמגזין כולו, חטאו בחטא היוהרה ונפלו בדיוק באותו הבור עליו הם עצמם הלינו בעבר.

אגב, כזכור לרבים מכם – האתר "פול גז" הוקם, בין השאר, כהתרסה לקביעה הזו של הכותב ממוטו, ואף נקרא בתחילה "בולשיט דוט קום" בדיוק בגלל זה.

תגובה אחת

השאר תגובה