הרצה לאופנוע חדש אופנועי בסוכות

טיפ: חמש נקודות חשובות ושימושיות לגבי הרצה לאופנוע חדש

הרצה לאופנוע חדש כוללת בחובה לא מעט מיתוסים, אמונות תפלות, דרישות רשמיות של היצרניות שמשתנות בין אחת לשנייה ועוד לא מעט אגדות אורבניות שחלקן נכונות וחלקן הזויות לחלוטין. אז חוץ מברכות לרגל אופנוע השטח החדש, בואו נרד רגע לקרקע של המציאות והיומיום.

יש לזכור שהליך הרצה לאופנוע חדש הוא מפורט ותפקידו להריץ גם את מכלולי ההנעה של הכלי, אבל גם את מכלולי המתלים, הרצה לצמיגים, למערכת הבלמים ועוד.

רגע לפני שנדבר על הרצה לאופנוע חדש – דיסקליימר

הפעם, כדי להפריך את אותם מיתוסים ולחזק את הקלישאות החשובות, ריכזתי כאן 5 נקודות חשובות בעניין שאספתי עם השנים. שימו לב שבכל מקרה, כדי לא לפגוע בתנאי האחריות שלכם, תמיד תעמדו בדרישות היבואנית שנמסרו לכם בזמן קבלת האופנוע. הכללים הבאים נועדו לסגור את הפינות שאולי לא הובהרו או לא הוקפדו ע"י מוסר האופנוע. ולפני שתצוץ השאלה: נכון גם לאופנועי 4 פעימות וגם ל-2.

חשוב לציין: המידע שנצבר והועלה לכאן נכתב מתוך ניסיון אישי שלי בלבד. בכל מקרה שיש ספק, חשש או כשתקלה מסתמנת, תמיד תעדיפו את עמדת היבואנית שמכרה לכם את האופנוע.

הטיפים

  1. הקפידו לחמם היטב את המנוע לפני שאתם מעמיסים עליו סל"ד ומאמץ. זה אומר רכיבה בסל"ד נמוך וסגנון רכיבה רגוע. קחו כמה דקות ותחממו גם את עצמכם על הדרך.

2. השתדלו להשתמש בכל טווח הסיבוב של המצערת ובכל הסל"ד, מבלי להתחפר עמוק בתוך הקו האדום כמובן. כן, זה אומר שמותר, כדאי וצריך צריך לתת גם "פול גז" ולטוס במהירות גבוהה במהלך ההרצה. רק תעשו זאת עם שכל. 

3. כתוצאה של הרצון לרכיבה בסל"ד משתנה כל הזמן: שימו לב שלא לרכוב בגז קבוע, בסל"ד קבוע ובמהירות קבועה לפרקי זמן ארוכים. סעיף זה חשוב במיוחד במהלך 100 הק"מ הראשונים של ההרצה. 

4. סיימת 100 ק"מ? ברכות! זה השלב בו רצוי להחליף שמן מנוע ומסנן שמן (ב-4 פעימות) ואולי אפילו לשקול החלפה של שמן גיר (גם ב-2 פעימות). בינינו? בכך סיימתם את שלב ההרצה החשובה. 

5. מפה והלאה זה עוד קילומטרים ושעות מנוע. בעיקר כדי לא לאכזב את היבואן ואת תנאי האחריות שלו. מפה אתם כבר יכולים באמת לרכוב כרגיל. 

ובאותו עניין:

בדיקת אופנוע לפני קנייה

מחירון אופנועים

עוד טיפים? כאן

הכרובלוג בפייסבוק

טיפים חשובים: איך לעבור טסט על אופנוע או קטנוע

50 דרכים וטיפים שיעזרו לך להציל את עצמך ואת האופנוע

השאר תגובה