מודעות פרסומת
דלג לתוכן

איך לעבור טסט על אופנוע או קטנוע

london-bus-lanes

לא נדבר כאן על איך לתפעל את האופנוע בצורה שתעביר אתכם טסט. בשביל זה יש מורה נהיגה (כמה חבל שאין מורה לרכיבה). אבל כן נדבר על הדברים שיעשו לכם את זה קצת יותר קל


בשורה התחתונה, ב"טסט", המבחן המעשי ברכיבה, אתם נבחנים על שלושה דברים חשובים:

* האם אתם שולטים בכלי הדו גלגלי  – בין אם זה קטנוע אוטומטי ובין אם זה אופנוע עם הילוכים.

* האם אתם יודעים את חוקי התנועה מכל הבחינות: תמרורים אבל גם את חוקי הדרך, כמו פניות נתיבים וכד´.
* האם יש לכם את היכולת לזהות בעיות והפרעות בתנועה ולהימנע בזמן מכניסה למצבים מסוכנים.

כל המותגים המובילים בארה

חשוב: אל תהיו קרציות למורה הנהיגה שלכם בכל הקשור למוכנות שלכם לטסט. גשו למבחן המעשי רק כאשר אתם באמת מוכנים. הטסט הוא יקר יחסית. וחבל לגשת אליו כשלא מוכנים. נכון, קל מאוד לחשוב שהוא מחפש "לסחוט" מכם שיעורים נוספים כדי להרוויח על גבכם יותר, אבל סמכו עליו כשהוא טוען שאתם עדיין לא מוכנים.

לפני הטסט

תשנו טוב בלילה. כשעתיים לפני המבחן מומלץ לאכול מנת פחמימות מורכבות + חלבון.
הפחמימות המורכבות מתפרקות לאט בגוף, הן מקנות שובע לאורך זמן. כריך מלחם מלא עם גבינה או ביצה יספקו לגוף את צרכיו.

כנסו לשירותים לפני הטסט עצמו ותתרוקנו.

כבו את הסלולארי לפני הרכיבה, בשיעור "החימום" וכמובן לפני רכיבת הטסט עצמה.


בטסט עצמו

* במשך כל הרכיבה, אל תשכחו לנשום. עצירת הנשימה (מהלחץ) תגרום לתנועות שלכם להיות חדות ולא חלקות. אתם תיראו לחוצים, עצבניים ותשדרו חוסר בטחון ברכיבה. אף אחד לא רוצה לתת רישיון לאופנוע למי שלא בטוח ברכיבה שלו.

* מאותה סיבה של שידור בטחון ברכיבה: שחררו את הידיים והכתפיים. אל תהיו "זרוקים" כמו שק תפוחי אדמה על האופנוע ותחזיקו עצמכם על האופנוע זקופים ובטוחים, אבל תשמרו על ריפיון במנח הידיים. אחיזה חזקה מדי בכידון, לא רק שאינה נכונה, אלא שהיא תגרום לרכיבה שלכם להראות תזזיתית. אתם לא רוצים שהטסטר יחשוב זאת לגביכם.

* היו מוכנים לכך שהטסטר יבחן את שפת הגוף שלכם, את יכולת הראייה שלכם בבחינת הכביש והמתרחש בו בכל רגע נתון ואת מהירות התגובה שלכם. תפגינו בטחון עצמי רב ככל האפשר. הראו לבוחן שאתם מבינים את המתרחש בכביש ושולטים במצב.

• שימו לב להוראות הטסטר. יש משמעות להוראות שלו בעיתוי הספציפשבו הוא אומר אותן. הטסטר  מותיר לכם זמן להיערך לקראת הפניה ימינה/שמאלה. דבריו מדויקים. כאשר הוראות הטסטר אינן ברורות אל תתביישו לשאול שוב.

* כאשר אתם מזהים מכשול כלשהו בתנועה עזבו את הגז. כך תשדרו לבוחן שאתם מזהים את ההפרעה, מודעים לה ומוכנים לפעול בהתאם. הראו שאתם מודעים לשינוי או להפרעה.

* כל פעולה שאתם עושים בטסט צריכה להיראות כפעולה שנעשתה מתוך שיקול דעת. אל תפתיעו את הבוחן, אלא במקום זאת הפגינו באמצעות שפת הגוף ומצערת הגז איזו פעולה אתם מתכוננים לבצע. אל תשאירו ביצוע פעולות טכניות (החלפת הילוכים, האטה וכו´) לרגע האחרון.סוזוקי, פרוייקט, פרופיל, SV650

* הימנעו מפעולות של הרגע האחרון, כמו בלימה פתאומית, האצה מהירה מדי או איתות שנייה לפני ביצוע הפנייה בפועל. תראו לבוחן שאתם מסוגלים לזהות את העתיד להתרחש במצבים השונים בכביש.

* צופרים לכם מאחור? שימשיכו לצפצף. זה הטסט שלכם ולא שלהם. אתם תמשיכו ברכיבתכם הזהירה והבטוחה תוך שיקול דעתכם בלבד.

* הביטו לצדדים גם כאשר זכות הקדימה היא שלכם – תפגינו זהירות ואחריות.

* לפני כל עקיפה – תראו תנועה ברורה לעבר המראות ולצדדים.

* הקפידו על התנהגות מתאימה בכביש חד-סטרי או דו סטרי וכן על יציאה תואמת מדו-סטרי לחד-סטרי וכד´. הבוחנים שמים על זה דגש רב.

* מרגישים שהטסטר נגדכם? צאו מנקודת הנחה שכל הטסטרים הם שכירים של משרד הרישוי ולהכשיל אתכם בכוונה לא מוסיף או גורע מהמשכורת שלהם. שיקולי הבוחן הם מקצועיים וענייניים.

* אל תתנו לכישלון בטסט לייאש אתכם. תקנו את הטעון שיפור והמשיכו הלאה לעבר מטרתכם – רישיון הנהיגה.

והחשוב מכל: זה בסך הכל טסט לאופנוע. השתדלו לזכור זאת. נכשלתם? התאכזבתם? תמשיכו הלאה! בסוף כולם עוברים.
כל המותגים המובילים בארה

מודעות פרסומת

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: